Ojačevalnik MAP 501

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Ojačevalnik MAP 501

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Gregor mi piše:

Pozdravljeni!
Danes sem montiral antene, ki ste mi jih poslali in pri tem naletel na težavo. Dejstvo je, da imajo antene dosti slabši signal, če jih združim kot pa če jih priklopim na TV posamično. Ne vem v čem je problem in bi vas prosil za pomoč. Prav tako bi vas prosil za skico katere antene naj priklopim na kateri vhod na ojačevalcu. Prosim če mi lahko odgovorite čimprej saj bi rad v nedeljo nadaljeval z delom.

Dejstvo je, da dobim vse kanale, razen htv2 vsaj za 4 brez ojačevalca, kak pa jih priklopim na ojačevalec pa htv1, vtv, atv in rtl izginejo. ORF 1 in 2, ter a kanal so zelo slabi, pop in obe slo pa malenkost slabši.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Očitno delate napake do katerih ne bi smelo priti, če bi upoštevali tista osnovna znanja , ki so pri montaži anten potrebna in vam jih ne more dati noben prodajalec. Ali gre za nepravilno lupljenje kablov ali povzročanje kratkostičnih kontaktov med opletom in vodnikom koaksialca. Na vseh napavicah je označeno kam se kaj opriključi. Na usmerniku gre TV proti TV , ANT proti ojačevalniku in nobenih prehodnih vtičnic med njima ne sme biti.
Kam gre kakšna antena ni važno , važno pa je kateri kanali se lovijo s katero anteno . Ne morete priključiti na 5 band anteno ki naj bi lovila HRT na 28 kanalu. Lahko pa na vhod normalno priključite anteno BLU 420, KI lovi kanale od 21-69,ali pa logaritmično od 5-69 vendar bo skozi vhod mixalo samo kanale od 37-69.

Osebno menim da povzročate nekje kratek stik ali pa ste narobe priključuili usmernik .Lahko da ste že vse kratkostično pustili nekaj minut in tudi skurili kakšen element. En lasek opleta se ne sme dotikati vodnik koaksialca.Kaj ste anteno proti IVANJš
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori