Monoblock dvojni 6 st. LNB XO-62

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Monoblock dvojni 6 st. LNB XO-62

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

MAXIMUM XO-62 Monoblock Twin 6° LNB, združuje v sebi dva dvojna univerzalna LNB in stikali DISEqC 2.0.
Namenjen je sprejemu vseh satelitskih signalov z dveh sosednjih leg (Astra in Hotbird) za 2 satelitska sprejemnika.
Za namestitev na satelitsko anteno ne potrebujemo posebne objemke za več LNB.
HD TV in DVB - S2 kompatibilen.
Za satelitske antene premera 80 in 85 cm

Slika Ostali satelitski LNB, ki so še na voljo v spletni prodaji »
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Monoblock dvojni 6 st. LNB XO-62

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Objava: 151
Radi bi vas opozorili, da so vsi monobloki skonstruirani za satelitske parabole 80 (85 cm). Iz prakse vemo, da jih nameščamo tudi na večje ali manjše parabole, vendar moramo pri tem vedeti, da se sprejemni razmak satelitov pri tem manjša oziroma veča. Tako pri 100 cm anteni ni več tri stopinje vendar že nekaj manj. Pri manjših antenah, recimo PENTA DIGIT pa je razmak 4 stopinje (za odličen sprejem 9 in 13 vzhodno s tristopinjskim monoblokom). Nekateri monterji in uporabniki teh razlik niti ne zaznajo saj je tista razlika recimo pri 100 cm antenah z visokim dobitkom pri močnejših satelitih (Hotbird, Astra) skoraj nezaznavna, je pa, če ne drugače ugotovljena z merilnimi instrumenti. Odstopanja od optimalnega sprejema lahko blažimo s kompromisnim ciljanjem satelitov ali pa forsiramo šibkejši satelit (recimo EUTELSAT 16A pri tristopinjskem monobloku). Zato tisti, ki želite optimalno rešitev vaše antenske konfiguracije pri manjših in večjih antenah (Gibertini 100, 125, Penta 85) se raje odločite za rešitev z originalnimi nosilci za dodatne LNB slim oblike in DiSEqC stikali.

Rešitev z dodatnimi nosilci za posamezne modele SAT anten, antenskih konfiguracij in število priključenih SAT sprejemnikov je polno. Spodaj je popis kaj potrebujete na primeru 100 cm Gibertini antene za sprejem 13º in 16º vzhodno za 1 satelitski sprejemnik.

1 x SAT antena 100 cm Gibertini
1 x Nosilec za 2 LNB, min. 3º (Gibertini)
2 x LNB enojni MAXIMUM XO-R1
1 x Stikalo 2/1 DiSEqC 2.0- Edision
2 x Povezovalni kabel Fm/Fm- 2 metra

Spletna trgovina ANTENE
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Monoblock dvojni 6 st. LNB XO-62

Odgovor Napisal/-a gost »

Objava: 820
Mene pa zanima kako montitati ta artikel (monoblock dvojno 6 st.LBN XO-62)sedaj sem imel INVE.0 IDLP-40 MONO White Tech ,Universal Monoblock LNB 40mm Low Noise Figure 0,2 db. V vaši ponudbi sem izbral da nima nastavka za na pritrdilno cev.Zanima me kako ga namestiti na obstoječi krožnik.
Ko dobim informacijo bom naročil omenjeni artikel.Še to sprejemnik imam typa:STRONG SRT 7335CI.


Ta mi je očitno odpovedal ker ne najde nobenega programa.
Hvala lepa in lep dan!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Monoblock dvojni 6 st. LNB XO-62

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Objava: 821
Na naših straneh nikjer ne pišemo o tem, da bi potrebovali kakšen poseben nosilec za ta monoblok. Privijači se ga enostavno, kot običajne LNB v obstoječo objemko na roki satelitske antene.

Spletna trgovina ANTENE
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori