Antena za domači intenet z routerjem MF 283+ (Simobil)

mobilna telefonija in prenos podatkov
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Antena za domači intenet z routerjem MF 283+ (Simobil)

Odgovor Napisal/-a gost »

ker na mojem območju nimam možnosti priključitve na optiko sem bil prisiljen vzpostaviti domači intenet z routerjem MF 283+ (Simobil). Ker imam fasado hiše obdano z rabitz kovinsko mrežo je zato v notranjosti sprejemni signal šibek, če pa napravo postavim izven hiše je signal dovolj močan zato je tudi hitrost delovanja internetne povezave dovolj velika. Navedena naprava ima možnost priključitve zunanje antene. Kar je največja žalost mi na Simobilu niti na Telekomu niti v podjetju Ram2, ki je uvoznik teh naprav ne znajo svetovati v zvezi z zunanjo anteno (nimajo pojma).
Na vaši domači strani sem zasledil 4G/LTE anteno. Postavil bi jo na podstrešje, napravo - router pa v kleti, kjer imam prostor za to. Zato potrebujem 10 m kabla. in ustrezne konektorje za povezavo.
Naprava - router ima TS9 konektor.
Prosim, da mi sporočite kaj vse potrebujem za ustrezno povezavo, ali anteno lahko postavim na podstreho ali mora biti zunaj in kam mora biti usmerjena ?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Antena za domači intenet z routerjem MF 283+ (Simobil)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko poskusite na podstrehi vsekakor pa zunaj. Če ima naprava dva vhoda potem priključite dve anteni.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Antena za domači intenet z routerjem MF 283+ (Simobil)

Odgovor Napisal/-a gost »

naročam antenski sestav P-56 UNICOM MIMO, za sprejemanje LTE signala brezžičnega interneta (Simobil). Imam napravo ZTE M283+, ki ima dva priključka za anteni. Kakor sva se včeraj po telefonu pogovarjala ste ugotovili, da ima naprava SMA konektor.
Antenski sestav mi prosim pošljite po Pošti Slovenije - plačilo z odkupnino.
Za sedaj sem ugotovil, da bo verjetno standardna dolžina kablov (10m) dovolj. Če pa bom morda potreboval daljši kabel, bom pri vas kasneje naročil podaljške.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Antena za domači intenet z routerjem MF 283+ (Simobil)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

naslov za dostavo sporočite na memberlist.php?mode=contactadmin
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori