Sobna ali zunanja TV antena

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

potrebujem anteno za kamp prikolico v Valkaneli (Vrsar). Zanima me kolikšna je rezlika med notranjo in zunanjo anteno. Ali notranja sploh pride v poštev? Zunanjo sem gledal tole: http://www.antene-zupancic.si/TV-antene ... p-917.html
Vidim, da imajo nekatere ojačevalnik druge ne...kaj priporočeate? Predvsem bi rad nekaj cenovno ugodnega, ne potrebujemo satalitskih programov.

Hvala za info.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Katero sobno anteno potrebujem?

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanima me katera sobna antena je potrebna, da lahko lovim HRT2 na območeju okolice Maribora?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Sobna TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Odgovarjam obema. Antena za TV sodi na streho ali vsaj na podstrešje. Sobne antene so slabe rešitve, v nekaterih primerih z njimi ne lovimo niti lokalnih programov. Sedaj, če je pri vaju dovolj signala bi lahko tudi sprejem omogočili z dobro notranjo anteno- recimo s kakšno ML 2020 , ki jo lahko uporabimo, če znotraj z njo ne gre, tudi kot zunanjo anteno. Zunanja P-20DTT/G z ojačevalnikom bio morala zadoščeati za sprejem lokalnih HRT programov v Vrsarju.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Ali antena potrebuje ojačevalec?

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala.
Kaj pa zunanje antene brez ojačevalnika, naredi ta ojačevalnik veliko razliko?

Torej se zunanja antena priklopi direktno v TV glede na to, da ne bomo lovili digitalnih programov in ne potrebujem niče drugega?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Antena brez ojačevalnika

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi brez ojačevalca in ostale elektronike gre. Dražja kot je antena večje so vaše možnosti za sprejem . VHF antena za slabe 4 EUR ne pride v poštev
http://www.antene-zupancic.si/TV-antene ... =1&sort=3a
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

Imam TV Samsung UE40EH5020 in bi potreboval anteno.Nekaj sorazmerno preprostega za sobno ali eventualno za montažo na postrešju.Na našem področju (Ptujsko polje) vem da se dobijo POP,Akanal,ZG....in še nekaj programov. S to opcijo bi že bil zadovoljen. Lepo prosim za mnenje,oz kaj iz vašega asortimaja bi bilo zame.Hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kot prejšnjima tudi vam podobno odgovarjam, da antena praviloma sodi na streho ali podstreho. Če želimo, da bo antena kaj lovila jo mora tudi nekaj biti, se pravi majhne varijante smerne ali vsesmerne za slaba področja ne pridejo v poštev. Če pa menite , da je signal pri vas zadovoljiv potem si lahko res omislite nemško sobno TV anteno http://www.antene-zupancic.si/zunanja-a ... p-779.html, ki jo lahko po potrebi, če v prostoru ne sprejema, prestavimo kam drugam, tudi na antenski drog.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

v zadnjem času imamo težave s sprejemom programov iz Multipleksa C. Težava je najbž v tem, da smo na preveč odprti poziciji in nas motijo italijanski operaterji. Zaradi tega bi si omislil sobno anteno s katero bi težavo odpravil. (smo že testirali n deluje. Poleg tega, pa bi rad ohranil tudi obstoječi strešni sistem anten zaradi italijanskih programov, Zanima me kaj mi priporočate.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Mi sicer držimo preizkušeno kvalitetne sobne antene,(iz EU) ki pa so namenjene normalnim razmeram , kar pa pri vas na račun motenj iz ITA ne moremo rečt. Zaradi tega tudi težko kaj priporočamo. Rabljenih za testiranja ne držimo.
https://www.antene-zupancic.si/sobne-tv ... 64pkidtqa7
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

v našem primeru smo sobno anteno (starejšo philips) že testirali in motenj pri sprejemu MUX C ni bilo. TTako, da mislim, da bi s sobno anteno šlo, zanima me le kako bi povezal sobno anteno in sistem zunanjih anten v 1 TV, da bi obdržal sprejem tako sobne kot zunanjih anten.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar precej variant imate lahko. Pač izbrat boste morali primernega in pri tem upoštevajte frekvenčna področja ki jih sprejemate in napajanja proti ojačevalnikom https://www.antene-zupancic.si/antenski ... 0_302.html
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

Katero dvb t anteno za avtodom?

Na avtodomu imam montirano anteno Margon City 5.1 DVB-T zunanja. Montirano imam tako, da je pač skozi v enem položaju. Zanima me, kako je s tem in če je to anteno potrebno usmerjati? Nazadnje sem bil v Vrsarju, v kampu Porto sole in nisem ujel nobenega signala. Prav tako mi doma, v Rožni dolini ne lovi nič. Morda zato, ker je AD med hišami ali pa je problem v anteni. Zanimivo pa je to, ko sem bil v Gradežu (Italija), sem ujel kar nekaj programov, med drugim tudi slovenske. Kaj menite, je problem v anteni in v tem primeru, katero anteno priporočate?

LP Bojan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vaše antene ne poznam, glede na slike na spletu, pa predvidevam, da gre za smerno anteno.Torej imate prav, ko omenjate potrebo po stalnem obračanju in prilagajanju. Mi prodajamo za karavan mobilne namene samo vsesmerno 360 stopinjsko anteno LUNA .
Zavedati se je treba, da vse te antence majhnih dimenzij v slabih razmerah ne sprejemajo tako kot bi to nam morda uspevalo z "običajnimi" meter in več daljšimi strešnimi antenami.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala, danes sem prejel kamp anteno LUNA

Imam dve vprašanji
- Iz ojačevalca antene sta speljani , poleg antenskih priključkov in 220v napajanja, dve žici. Kam jih je potrebno priključiti?
- Ali obstaja ojačevalec antene z originalnim 12 v napajanjem?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tisti dve žici sta za akumulatorski priključek. Lahko jih direktno- seveda če je potreba za to- priključite na akumulatorski dovod ali pa na njiju priključite ustrezen 12 V vtikač. Teh je kar nekaj tipov, eden izmed znanih je recimo tale cigaretni vtikač https://www.antene-zupancic.si/vtikac-z ... -1520.html . Če imate svojega avtoelektričarja se kar obrnite nanj. Verjetno ima za vaš namen ustrezen vtikač če ne boste seveda kar direktno na napeljavo priključili
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori