TV sprejem Dajla pri Novigradu...

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
HAM
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Jul 2011, 17:38

TV sprejem Dajla pri Novigradu...

Odgovor Napisal/-a HAM »

Pozdravljeni!

Sprejem TV signalov v Dajli blizu Novigrada.

Trenutno imamo na strehi naslednje:
Antena za Uhf ( nekaj podobnega kot P-2845 in nima vgrajenega ojačevalca ) obrnjena v smeri Učeke 28 kanal.
Antena za uhf DTX48F obrnjena proti Nanosu/Slavniku 27 kanal, spotoma dobimo tudi SLO Mux – B na 66 kanalu. Tu je včeasih problem, da sprejemnik pokaže samo enobarven ekran z delujočim zvokom slike pa ni.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ste poskušali samo z eno anteno kompromisno nekje med Učeko in Slavnikom? Pa ste jo morda zasukali vertikalno? Lahko vam predlagam dražjo varianto s kanalnimi moduli ali pa bi vam morda ustrezal tale MAP 501 na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/416 .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
HAM
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Jul 2011, 17:38

Odgovor Napisal/-a HAM »

S samo eno anteno sem poizkušal horizontalno in je kar velika razlika v smeri. Torej tako kot je sedaj se je pokazalo za najboljšo varianto. Antena, ki je uporabljena za smer Učeka je oskopasovna in če jo obrnem proti Slo izgubim Hrt.Zato sem pustil anteni za vsako smer posebej. Vertikalno pa žal nisem poiskušal, ker me je že sonce pošteno opeklo...hi Sem slučeajno videl na dveh hišah vertikalno polarizacijo za proti Slavniku..
Ponujen ojačevalnik mi odgovarja in nekaj takega sem mislil.Torej dodajte še vseeno ustrezen napajalnik, katerega bom dal tam kjer je sedaj obstoječe- v omarico na podstrehi. Obstoječe je že zelo star. Pa navedite še anteno, če se vam zdi smiselno ali pa kar uporabim še obstoječeo?

Hvala za hiter odgovor...

lp
Andrej
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Recimo, da se zaradi vertikjale na Slavniku sosednja dva kanala ne bosta motila.Teoretičeno bi moralo s spodnjo košarico vse skupaj funkcionirati. DTX 92 ni najbolj primerna za vertikalno namestitev

1 x Antenski ojačevalnik MAP 501
1 x DVB-T antena BLU420F
10 x Konektor F navojni za kabel DG113
5 x Koaksialni kabel Cavel DG113
1 x Usmernik Terra PI007 1 TV
1 x Konektor IEC moški 4130
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 24 Dec 2012, 03:17, skupaj popravljeno 2 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
HAM
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Jul 2011, 17:38

Odgovor Napisal/-a HAM »

Pozdravljen Matjaž!


Hvala lepa za vse nasvete in za prejeto košarico. Paket prispel zelo hitro in bp. Deluje sedaj po posodobitvi odličeno. Je pa neprimerno boljši sprejem za smer slo v vertikalni polrizaciji.


lp
Andrej
Odgovori