Koaksialni kabel cb130. Ali je dober kabel?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Koaksialni kabel cb130. Ali je dober kabel?

Odgovor Napisal/-a zdrago »

a mogoče gdo pozna koaxialni kabel CB130, kakšen je to kabel, dober-slab?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V eni spletni trgovini so o njem zapisali :

Type: CB130 FPE dielectric, outer ∅ 6,8 mm, Inner conductor ∅ (mm), mat.1,02 Fe+Cu, Shielding I.foil 1x Al/Pes, Jacket ∅ (mm)6,8 +0,2, Suggested type of connectors Order no.K7331.

Kar nekaj kablov ima, čeprav zgledajo na prvi pogled popolnoma bakreni, v vodniku primesi železa. Tudi zgornji kot kaže ima tako. Sicer če gre za neke suhe inštalacije ( ne pozabite na kondenziranje zaradi mešanja zraka iz toplih in hladnih prostorov v inštalacijskih zidnih rebrastih ceveh in s tem propadanje kabla) je za kabel skoraj vseeno, zunaj pa takšen kabel z leti enostavno kar zarjavi, če pride vanj vlaga. Sploh okrog slabo tesnjenih navojnih in drugačnih konektorjih ga kmalu napade erozija.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Dober koaksialni kabel

Odgovor Napisal/-a zdrago »

hvala, zgleda da bom nabavil ta vaš kabel INT SAT 110 ELITE, tistega sem kupil v merkurju, 20 m, ne veliko, lp
Kupil bi kabel, neko škatlo, da združim tri antene v eno, tako da bo šel en vod v TV s strehe, zdej lovim CH51 na 714 MHZ (slo), CH28 na 530 MHZ in CH 53 na 730 MHz (hrvaški), mogoče bi rabil še eno dobro anteno, lp
Še vedno razmišljam kako naj uredim tisti moj sprejem v Istri, tam mi niste nič naprej svetovali kaj naj nabavim, lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V "istri" ste se pohvalili da je vse super in ne vem kaj naj na to še dodam. V kolikor se vam gre za iozboljšanje sprejemnih pogojev potem pa kupite kakšno boljšo anteno.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

mogoče je tako ispadlo, pač presenečen sem bil da mam tako sliko in vse te programe, ker jih prej nisem imel oziroma so bili v snegu, signal pa ni ravno najboljši, posebaj ne slovenski, in včasih tudi zmrzne, redko tudi zgine (1x), lp
mislim da bi moral zamenjati kable, kako anteno dobro, koliko bi jih pa rabil, sej ne vem, lp
Odgovori