TV v Velikih Laščeah

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

TV v Velikih Laščah

Odgovor Napisal/-a gost »

Spoštovani,

živim v bližini Velikih Lašč, na Opalkovem. Signala za TV Slovenija 1 (Slo1) in TV Slovenija 2 (Slo2) sta v redu. Slabše pa lovim signale za AKanal, POPTV in TV3. Enako velja za signal Hrvaške TV 1 (HTV1). Signala Hrvaške TV 2 (HTV2) in hrvaškega RTL sta zelo slaba, vendar se ju ob slabem vremenu oziroma pozimi kljub sneženju slike da gledati.

kanal MHz
Slo1 52 719
Slo2 33 567
Akanal 34 575
POPTV 58 767
TV3 68 847
HTV1 07 189
HTV2 43 647
RTL 46 671

Na antenskem drogu imam štiri antene. Povezane so na sledeči način:

antena za Akanal, POPTV in TV3 na vhod, ki je označen z: 43 46
58 68
21-69
U:

antena za HTV1 na vhod, ki je označen z: k 5 - 12

antena za HTV2 in RTL na vhod, ki je označen z: 43:
46:
+

antena za Slo1 in Slo2 preko predojačevalca na anteni (vhod označen z 58 U) na vhod, ki je označen z:
50
58
+U:

Na podstrehi imam razdelilnik za dva televizorja. Sistem dela zgolj, če je vklopljen napajalnik za ojačevalec pri televizorju v dnevni sobi.

Pred kratkim smo imeli nevihto. Med drugim so mi takrat izginili AKanal, POPTV in TV3 ter HTV2 in RTL. Menim, da je zaradi posledic strele šel ojačevalec. Zadevo sem preveril z neposrednim priklopom anten na televizor in dobil resda slabe, pa vendar AKanal, POPTV in TV3.

Ojačevalca, kot ga imam, ne dobim. Pravzaprav v trgovinah sploh nimajo tovrstne ponudbe. Naročil bi ga pri vas, kolikor je to mogoče. Hkrati pa bi bil vesel tudi vašega mnenja glede te zadeve oziroma morebitnega nasveta v zvezi z mojim antenskim sistemom, tudi v zvezi z njegovo morebitno spremembo za sprejem DVB-T.

Hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Takšen ojačevalnik se da tudi popraviti. V kakšno večjo investicijo pa vam zaradi bližajočega odklopa teh kanalov ne bi priporočal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori