Kaj potrebujem za pravilno vezavo več anten

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kaj potrebujem za pravilno vezavo več anten

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni! 
Zanimam se za antenske združilnike, delilce, ojačevalce itd. Namreč sedaj imamo tri antene: DTX-48 F, ki je obrnjena proti Hrvaški (lovimo samo MUX A, najverjetneje z Učke), anteno podobno tej, ki je obrnjena proti Italiji (včasih prihaja do prekinitev) in eno podobno tej (proti Nanosu), samo se mi zdi po sliki, da ima širše špice. Vse so povezane v en združilnik, ki ima 4 ali 5 vhodov (se ne spomnim, najverjetneje 4). Nato gre kabel, ki je dolg nekje 20 m do dekoderja (ki oddaja tok proti anteni), nato pa gre drugi kabel (pribl. 10 m) iz izhoda tega dekoderja v drugo TV v drugi sobi. Ker se nam je pa sedaj pokvarila prva TV in nameravamo kupiti novo, takega načina vezave ne želimo več, zato se obračam na vas za pomoč pri pravilni vezavi. Če bi se dalo, bi radi sedaj, ko že delamo to, lovili tudi hrvaški MUX B in D.

V spominu imam, da sem pred časom probal z istim združilnikom brez antene za SLO programe, pa le-tej niso delovali. Bi se mogoče splačalo še enkrat probat samo z dvema antenama, drugačnim združilnikom in ojačevalcem?

Zanima me torej, kaj bi potreboval za pravilno vezavo ter koliko bi to lahko bilo cenovno najbolj ugodno in učinkovito.

Hvala in lp,
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Kaj potrebujem za pravilno vezavo več anten

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Antene imate na drogu mimo pravil. UHF antene morajo biti mnimalno 70 cm narazen.Izjema so antene z reflektorjem, če te ciljajo v nasprotne smeri . Moj predlog je . Odtranite zgornjo logaritmično anteno stran. Dvignite DTX 48 na vrh in obe anteni priključite preko spodnjih naprav

Kljub dobri opremi pa morebitnih škodljivim vplivom iz ITalije ne boste kos.

Vsebina košarice

Slika Antenski ojačevalnik MAP313 LTE

Slika Usmernik PI008 2 TV

Slika Konektor F navojni za kabel RG6
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori