Sprejem MUX C. Katero opremo kupiti?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Sprejem MUX C. Katero opremo kupiti?

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, na vas se obračeam v upanju na pomoče.

Moj sistem zajema:
- antena (po obliki izgleda kot Iskra dtx-48fc, nisem prepričean ker je nalepka zdrsana)
- Ojačevalec Iskra KHO 4526L
- 8 way spliter (5-2450 Mhz)
- 8 vtičenic (nekje je več vtičenic na enem vodu)
- 6 TV sprejemnikov

Antena (iz vasi Podlipa) je usmerjena na Krim in odaljena nekje dobrih 30km in ima več ali manj nemoten pogled na odajnik.

Do sedaj smo sprejemali programe na MUX A brez problema, TV sprejemniki kažejo v nastavitvah 100% jakost signala, problem je na novo vklopljenem MUX C (38 kanal), kjer pa signal skače on 0 do max 45% jakosti in so posledičeno te programi popolnoma negledljivi (kockanje, izguba signala...). V čeasu delovanja MUX B, je na njemu bila slika prav tako OK. TV sem priklopil na sobno anteno in je bil signal iz MUX C brez problema, tako da sklepam da imam problem nekje na sistemu. Dogaja se mi tudi da občasno na eni veji deluje MUX C brez problema, na ostalih pa je vedno slab signal.

Zato bi vas prav lepo prosil da si pogledate slike ki jih pošiljam in mi pomagate oceniti če je kateri od elementov sistema neustrezen za sprejem iz MUX C oz. mi svetujete kaj bi bilo potrebno kupiti oz. kje iskati napako.

Za kakršno inforacijo oz. pomoče se vam že v naprej iskreno zahvaljujem.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ogledal sem si vaše slike. Ojačevalnika ne poznam, lahko da je bil posebej narejen za vaše stare analogne razmere. Ali ste atenuator na njem kaj obračeali? Tudi korekcijo vidim, da imate na njem, tudi njo obrnite in preizkusite kaj se dogaja. Napajalnik vam dela?
V kolikor ne bo niče bolje potem priporočeam, da zamenjate ojačevalnik in po potrebi tudi napajalnik. Morda bi preizkusili z MAP105. V kolikor se boste odločili za nakup, nas spomnite na to, da vam še brezplačeno pošljemo nov asimetričeni čelen za vašo anteno.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, hvala za odgovor. Bom poskusil vaše nasvete in upajmo da bo kaj bolje. Drugače pa je res da je ojačevalec še iz analognih čeasov, je mogoče to problem da je kanalni in da ne ojačea 38 kanala, na katerem je MUX C? Napajanje ojačevalca ni daljinsko ampak ima že vgrajen napajalnik, zato bi tudi pri novem rajši imel takega ki ima vgrajen napajalnik, saj imam na podstrehi predvideno vtičenico za priklop. Malo sem še raziskoval in sedaj imam občutek, da je celoten sistem preobremenjen, se pravi preveče TV-jev na eno anteno in ojačevalec, kajti videl sem da če je prižganih več TV sprejemnikov (zvečr recimo), takrat praktičeno sploh ne dobim signala. Je mogoče rešitev kupiti kakšnega aktivnega spliterja, kajti sedaj imam 8 vejnega pasivnega? Še enkrat hvala za pomoče in upam na čimprejšni odgovor, kajti čas do 14.10 se mi izteka :(

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

MAP 105 ima lahko toliko izhodnega nivoja, da ni bojazni, da ne bi pokril 8 priključekov. Napajalnik naj bo ločen, priključite pa ga tik ob ojačevalniku pri antenah. Delilnik lahko ostane pasiven in vašemu ni videti, da bi bil kakorkoli sumljiv.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Ok, hvala za odgovor, bom naročil.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Samo še to bi vprašal, katerega od napajalnikov za ojačevalec priporočeate zraven?

Hvala, LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Terra PI007, Televes 5796 ali 550101, Fracarro PSU 200R ali PSU411 .....
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala.
Odgovori