DVB-T antena Televes DAT HD

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Odgovori
Deniss
Prispevkov: 137
Pridružen: 20 Jun 2006, 16:52
Kraj: Nova Gorica

DVB-T antena Televes DAT HD

Odgovor Napisal/-a Deniss »

Lep pozdrav

Mi lahko bolj podrobno razložite kako deluje v praksi to čudo?
Clarke 5000 HD C.... + TOTAL
Slika Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Takole na pogled in na način montaže ni nič posebnega. V bistvu je prednost te antene da ima vgrajeno boss-tech napravo, ki avtomatsko, kadar je ta pod napajanjem uravnava izhodni nivo da je le ta najidealnejši. Hkrati ima antena vgraajen predojačevalec MRD 13 dB, ki deluje kadar ni pod tokom kot navaden asimetrični člen, drugače pa kot že omenjeni predojačevalec.

Drugače pa gre za revolucionarno anteno v več pogledih s čimer se ta španski proizvajalec še bolj prepoznava v sami svetovni špici antenskih proizvajalcev.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tmurgel1
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Avg 2007, 15:44

Odgovor Napisal/-a tmurgel1 »

O kateri anteni govorite? V osebnem sporočilu ste navedli, da ima BOSS ojačevalec samo model 75. Kaj je sedaj res? Hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

O TELEVES DAT HD (art. 1495). Izpeljanka iz DAT 45. DAT 75 antene pa si lahko ogledate na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... 75&x=0&y=0
Boss tech imajo tudi druge antene pri televesu vendar je tokrat ta proizvajalec dodal to Boss tech napravo na svojo najzmogljivejšo anteno to je DAT 75. Razlika med DAT 45 in DAT 75 je precejšnja saj gre pri DAT 75 za večejo , zmogljivejšo anteno z več elementi.
Lahko da sem vas razumel, da me v sporočilu sprašujete kakšna je razlika med DAT 75 in DAT 75 HD BOSS.Razlike med njima kadar je zadnja neaktivna ni, ko pa jo damo pod napajanje pa deluje z bistveno močenejšim dipolom in vključi se boss tech naprava za uravnavanje vhodnih signalov.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tmurgel1
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Avg 2007, 15:44

Odgovor Napisal/-a tmurgel1 »

V predstavitvi prve antene je napisano, da tudi ta antena deluje kot aktivna, kadar je priključena na izvor napajanja. Govorim o predstavitvi na vaši spletni strani.


In razlika? Iz predstavitve obeh anten izhaja, da je razlika 2dB. Dolžina druge pa dvojna v primerjavi s prvo.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi to drži, vendar gre za slabšo anteno kot je DAT 75. Sicer pa če sem popolnoma natančen smo se pred dobrim letom pogovarjali o prvi verziji DAT HD z Boss tech napravo, ki jo pa že nekaj čeasa ne izdelujejo več in je nimam tudi nastavljene v spletni trgovini. Je pa skoraj identičena tisti, ki si jo ogledujete tudi vi. Kakor koli že obrnete in sprašujete, DAT 75 HD z Boss tech napravo je bistveno zmogljivejša antena kot tista o kateri se je začela ta tema in od drugih s podobnimi nazivi. S terena prihajajo dobre informacije, v nekaterih primerih pa jo prekaša le Fracarrova panelna PU16 F.. Zadnja , vsaj tako kaže, dosega boljše rezultate na nižjih kanalih, ki so za nas čedalje bolj aktualni.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tmurgel1
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Avg 2007, 15:44

Odgovor Napisal/-a tmurgel1 »

Iz diagrama ne izhaja, da bi ta panelna antena dajala najboljše rezultate na nižjih kanalih. Sicer pa panelke zame osebno niso nikoli bile zanimive, kaj šele dobre. Ampak to je samo moje osebno opažanje.


Glede antene, o kateri je začela teči debata, sem pa zasledil, da jo z BOSS- tech ojačevalnikom ponujajo najmanj na dveh mestih.


O razliki med obema pa ne bi, ker res ne vem, kaj pomenita tista 2 dB ( za sprejem signalov na meji, namreče ).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Debata je začela teči o DAT HD 45 (1495) anteni. In tisto anteno sem prodajal samo jaz. Antena o kateri pa vi ves čas razmišljate (DAT HD- 149501) pa ne bo več dolgo pri meni, imam še kakšen kos in jo bom zaradi določenih razlogov takoj ko poide umaknil iz prodaje. DAT 75 se je izkazala za kritičena območeja bistveno boljša od manjših predhodnic in to nameravam seveda prodajati naprej, saj se je osnovna antena DAT 75 izkazala resničeno kot doba antena. Verjetno so do tega prišli tudi sami pri Televesu in začeli sedaj z izdelavo DAT 75 HD BOSS. In ne razmišljajte samo tako kot je večina razmišljala že v analognih čeasih in prisegala samo na decibele. Tu so še druge odlike in očitno jih ima med ostalimi tudi paradna Fracarrova panelna antena PU16 , kakršne pa vi predvidevam niste imeli še možnost preizkusiti. Tudi jaz ne do pred kratkim.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tmurgel1
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Avg 2007, 15:44

Odgovor Napisal/-a tmurgel1 »

Kupil sem Televes DAT 45HD 1495. Lahko samo izrazim svoje veliko razočearanje. Pasivna antena ne daje nobenih rezultatov in je v primerjavi z najmanjšo anteno, ki sem jo kdajkoli imel ( ima deklariranih 9db ojačeanja ) pravo "sranje", da oprostite izrazu. Niče od niče, PRAVA SRAMOTA za proizvajalca, uvoznike in prodajalce. V aktivni vlogi je še nisem preizkusil, ker še čeakam na ustrezen ojačevalec. Vsekakor pa nikomur ne priporočeam nakupa. Absolutno stran vržen denar. Pa naj nikar nihče sedaj ne začene debate o večeji sestrski anteni, razlika ( deklarirana ) v ojačeanju je samo dva ( 2 ) db.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

[quote="ANTENE"]Debata je začela teči o DAT HD 45 (1495) anteni. In tisto anteno sem prodajal samo jaz. Antena o kateri pa vi ves čas razmišljate (DAT HD- 149501) pa ne bo več dolgo pri meni, imam še kakšen kos in jo bom zaradi določenih razlogov takoj ko poide umaknil iz prodaje. DAT 75 se je izkazala za kritičena območeja bistveno boljša od manjših predhodnic in to nameravam seveda prodajati naprej, saj se je osnovna antena DAT 75 izkazala resničeno kot doba antena. Verjetno so do tega prišli tudi sami pri Televesu in začeli sedaj z izdelavo DAT 75 HD BOSS. In ne razmišljajte samo tako kot je večina razmišljala že v analognih čeasih in prisegala samo na decibele. Tu so še druge odlike in očitno jih ima med ostalimi tudi paradna Fracarrova panelna antena PU16 , kakršne pa vi predvidevam niste imeli še možnost preizkusiti. Tudi jaz ne do pred kratkim.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

No z pisanjem g, tmurgla1 se ne strinjam. Sam sem že zmontiral staro anteno Televess dat 75 in tudi novo, pa ravno tako tudi panelko. Naj povem, da moji lokaciji, ki je slabša samo z panelko in Televessovko sprejemam kanal 42 (mux D iz Oddajnika Sljeme.) Pa sem imel pred tem odpor do panelk, ko pa sem jo preizkusil vidim, da je super, vendar je zelo natančena za nastavljanje, pri slabših signalih so pomembni milimetri, ampak rezultati so neverjetni. Kar se tiče najnovejše Televesovke je pa to edina antena s katero v mojem kraju dobim hrvaški mux D iz Slavonije (kanal 36). Ko sem delal meritve v aktivnem stanju, se pravi napajanju, sem ugotovil, da BOSSTECH naprava zniža nivo močenih signalov iz Trdinovega vrha, bolj ojačea pa šibkejše kanale. Vendar sem moral dodati še dodatni ojačevalec za linijo. Uporabil sem ES1/Q, z prehodno dušilko za napajanje antene.
tmurgel1
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Avg 2007, 15:44

Odgovor Napisal/-a tmurgel1 »

@mburge1,

za razliko od tebe se vsaj načeloma strinjam z vsem, kar si napisal, celo podpisal bi se skoraj pod vsako besedo. Vse navedeno dobro poznam, čprav nikoli nisem montiral anten drugim.

Sicer pa me trenutno zanima samo antena Televes DAT 45HD 1495, saj zaradi dveh db razlike na streho ne bi postavil kamele.


Po nakupu "nedelujoče" antene v pasivni vlogi sem začel iskati servis, saj je v navodilu uvoznika izrecno napisano, da se je v primeru težav obvezno potrebno obrniti na servis.

In glej ga zlomka: Iskanje servisa me je pripeljalo v uvoznikovo trgovino. Ni bilo potrebno veliko, da doživim novo razočearanje; o servisu niti duha niti sluha. Eden od prodajalcev ( verjetno šef, lastnik ??? ) je obljubil, da bo anteno odpeljal na svoj dom in jo tam preizkusil. To je servis!!!


In na koncu še enkrat: Zanima me samo, kakšne izkušnje imajo lastniki antene Televes DAT 45HD 1495. Hvala za morebitno izmenjavo izkušenj.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ampak ste pa res en čuden tiče. Ni čudno, da so vas že po drugih forumih blokirali. Kaj hočete s tem pisanjem na naši Tabli doseči?
Takrat ste me spraševali o anteni in se hvalilili, da ste jo nekje bistveno ceneje našli kot pa je bila pri nas, sedaj pa tu, pri nas na tabli s pogostimi vprašanji spletne trgovine ANTENE, ki z vašim nakupom nima ničesar, dobesedno pametnikujete in širite škodne nepreverjene informacije.
Kaj pa je sploh potreben servis pri teh antenah. Z anteno ni niče narobe, sploh če je nova. Monter z izkušnjami in pripomočeki, ki pride na vaš naslov. ta pa res lahko pride v poštev, če že res ne gre drugače. In če se zadeva dobro plačea smo v nekaterih primerih za to tudi mi dobri. Seveda pa imajo pri tem prednost naši zvesti kupci.
Televes je vrhunska firma in njeni izdelki so profesionalni, kako se kateri v določenih razmerah obnese pa je od primera do primera lahko zgodba zase.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori