Sprejem zemeljskega dig. signala: kaj potrebujem?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Ljubo
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 Feb 2011, 12:02

Sprejem zemeljskega dig. signala: kaj potrebujem?

Odgovor Napisal/-a Ljubo »

Pozdravljeni!

S sobno anteno sprejemam 37. kanal dokaj dobro (redke prekinitve ob slabem vremenu) in 64. kanal (vedno slabo, s precej prekinitvami). Predpostavljam, da bi bil sprejem boljši, če bi dal anteno na streho. Kaj potrebujem za soliden sprejem (antena, konektorji, ojačevalec, tip kabla)? Trenutno imam digitalni sprejemnik Telefunken TS670P s 5-voltnim (50 mA) izhodom na konektorju za anteno. Do vrha strehe pa bi potreboval približno 20 m kabla, speljanega po ovinkih po obstoječih ceveh v zidovih hiše. Koliko slabši je sprejem, če je antena na podstrešju, streha je iz betonskih strešnikov Bramac?

Vnaprej hvala za kakšen nasvet.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Ljubo
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 Feb 2011, 12:02

Odgovor Napisal/-a Ljubo »

Matjaž,
hvala za hiter odgovor.
Pregledal sem tvoja predloga in potrebujem še nekaj informacij. Prvi predlog (DTX-48/GE z ojačevalnikom) glede na opis lovi signal predvsem iz ene smeri. Pri meni je tako, da s sobno anteno lovim dva kanala: 37 in 64. Glede na lokacijo (Velika Stara vas, Grosuplje) bi bila lahko oba iz iste smeri (Krim). Glede na zelo različno kvaliteto sprejema pa sumim, da nista in da lovim mogoče kakšne odboje (ali pa ima Norkring šibkejši oddajnik?). Nekajkrat sem zaznal tudi šibek signal hrvaškega HRT 3. Zato sem v dilemi, kako zastaviti celotno zadevo: eno anteno, ki lovi signal iz iste smeri ali dve anteni (različni smeri in različni polarizaciji). Bi bilo najbolje, da bi z eno enteno najprej sistematično preizkusil vse može kote in obe polarizaciji?


Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne glede na to, da sta kanala različnih lastnosti lahko prihajata iz iste smeri. Konkretno s Kuma in Trdinovega vrha sprejemamo kar bistveno slabši MUX A kot pa MUXB. Povrh vsega gre še za višji kanal ki se že zaradi svoje specifike med hribčki slabše obnaša kot pa nižji kanali. Predvidevam, da gresta oba muxa tudi pri vas z istega oddajnika in da zato ni potrebno več anten.Dokler je še MUX B na 64 kanalu je potrebno izbrati anteno s forsiranim boljšim sprejemom na 5 bandu ( recimo DAT 75 ....)

Predhoden preizkus z eno anteno v krogu 360 stopinj je skoraj obvezen.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori