Izbira DVB-t antene - škofljica

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Lucky
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Feb 2009, 16:59

Izbira DVB-t antene - škofljica

Odgovor Napisal/-a Lucky »

Pozdravljeni,

imam dva DVB-T sprejemnika in rad bi iz dveh sobnih anten prešel na eno skupno. V ta namen, sem sobno anteno (za napajanjem) prenesel na podstrešje, le to pa povezal v hišno napeljavo preko prej kupljenega
ojačevalnika COMEGA MC 20 TA (ki sem ga sprva namenil za CATV, pa je še ni v naši vasi) in 6-vejnega delilnika COMEGA BS 06.

Zadeva nekako deluje. Na enem sprejemniku vidim dobro oba Mutliplexa (37ch in 64ch) z 92% - 68% kakovostjo (sprememba ojačanja na MC20 ne vpliva bistveno), drugi sprejemnik, pa sprejme dobro MUX A, med tem ko na MUX-B spleza s težavo še raje pa ne, klub max. ojačanju antene in ojačevalnika MC20.
Sprejemnika sta od iste firme vendar drug model (explore ali nekaj podobnega). Verjetno pa je težava tudi v različni dolžini kabla od delilnika do sprejemnika. Prvi ima cca 7 m drugi sprejemnik pa cca 15m kabla. Enkrat sicer pride na vrsto nov TV aparat, vendar se mi zdi, da je potrebno dvigniti kakovost slike na vhodu,

Katero anteno bi mi najbolj priporočali za podstrešno montažo? Na voljo imate P-47N pa triplex, https://www.antene-zupancic.si/zunanja- ... n-triplex/. Ne morem zbrati prave.
Ne morem ugotoviti iz katere smeri dobim oba MUX-a, zdi pa se mi, da iz smeri Lj ali Krvavca, saj imam Krim zasenčen.
Bi vzel nekaj takega, da ima na čimboljše ojačenje na celem DVB-T spektru (UHF?), da je kompatibilen z že kupljeno opremo (Comega) pa da ni predrag. Na podstrešju imam tudi možnost vklopa napajalnika.

še nekaj, kaj pomen "tilt" nastavitev na ojačevalniku? Ugotovil sem samo, da ne vpliva na sliko.
Lep pozdrav,
Aleksander
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Lucky
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Feb 2009, 16:59

Odgovor Napisal/-a Lucky »

Hvala. Ojačevalnik je montiran v omarici ki združuje vse koax in UTP kable. Do antene, ki je na podstrešju je cca 7m-10m kabla. Ali pomeni, da rabim P-47N/GE z ojačevalnikom?


Ja tisti DVB-T sprejemnik je res bolj tako, tako. En je "neobčutljiv" na drugemu pa USB ne zna brati najbolje.
Odgovori