Analogni DVB-S Hirschmann CSR 1400 A - Problem

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Analogni DVB-S Hirschmann CSR 1400 A - Problem

Odgovor Napisal/-a gost »

Sem laik kar ser tiče sat opreme zato vas prosim da mi pomagate. Bil bi zelo hvaležen, čeprav vam ne morem z ničemer poplačati, razen s tem, da vam rečem hvala.
Imam star analogni reciever znamke Hirschmann CSR 1400 A star približno
19 let ter 90 cm anteno. Uporabljali so ga starši, do nedavnega, za gledanje par programov ki so predvajali narodno-zabavno glasbo, ko je slika izginila. Najprej sem pomislil, da je kriv LNB. Zato sem ga odstranil ter kupil novega LNB Enojni Diavolo 0,1 dB. Ko sem ga namestil nazaj na anteno, slike zopet ni bilo. Prav tako sem anteno ročno poskušal usmerjati na različne kote oz. stopinje, vendar nič uspeha. Koliko sem pobrskal po dokumentaciji o sat kompletu, naj bi bil krožnik usmerjen proti Astri. To je že 3 LNB ki je na anteni. Prejšni je deloval normalno. Tudi pri prejšnem LNB-ju ni bilo problema usmerit anteno proti satelitu. Kabel od sat antene do recieverja je dolg približno 6-7 m v katerem je stat. elektrika.Žal na omenjejem recieverju ne morem nič nastavljat. To je sat komplet katerega samo priklopiš, povežeš s kabli in gledaš.
Vem, da vse skupaj ni nič vredno, ampak bilo bi dobro da bi problem rešil, da bi laho starša gledala tistih par FTA programov. Imata pa LCD Samsung LE26R51B.

Hvala!!!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pri starih LNB (do približno leta 95 oz. tu nekje) in analognih sprejemnikih je bilo in je potrebno ob zamenjavi LNB napraviti zamik frekvenc to je na novo sprogramirati sprejemnik. V kolikor to pri vas res ni možno -kar pa skoraj ne bi verjel- je treba poiskati star LNB .

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Prejšni LNB je bil zamenjan pred približno 10 leti pa je vse normalno delovalo in ni bilo potrebno napraviti zamik frekvenc oz. na novo sprogramirati sprejemnik. Kolikor se spomnim je funkcioniralo okoli 35 programov in vse frekvence programov so ostale shranjene oz. v memoriju po tem ko je slika izginila. Da bi kje drugje sprobal ali deluje, žal ne morem so sami vikendaši okoli. Ali je možno da je kakšna napaka v zvezi z nastavitvijo TV-ja? Možno pa je da je sprejemnik v okvari, glede na to koliko je že star. Kje bi se pa dalo dobit kakšen star LNB?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Imam samo prvega ki je bil montiran skupaj s celotnim kompletom. Shranil sem ga, ne vem zakaj, je pa iz pločevine. Je oe SPC Electronic, model DPS-710, 1.3 dB. Drugi je romal v koš. Trenutni pa je Single LNB Diavolo 0,1 dB, za frekvence od 10,7 do 12,75 Ghz. Vendar koliko ste ze vi omenli, je verjetno receiver hin ali pa ni pravi LNB ali pa res nimam sreče pri ciljanju.
L.P.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tole zadnje je kar precej verjetno :cry:
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori