HRT DVB-T programi z oddajnika Sljeme

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pa hiter :wink: Me veseli , da je najina kupčija bila , vsaj zgleda tako uspešna.
To okrog sprejemnikov drži, navsezadnje so debate oz. primerjalni testi okrog tega po forumih v deželah kjer DVB-T deluje kar zelo pogoste. Kot sva že ugotavljala pri meni "testerji" pri testirancih predvsem primerjajo kvaliteto tunerja in lastnosti glede možnosti in odlik sprejema glede na vidno polje proti oddajniku.Nekateri menda zelo slabo ali sploh ne funkcionirajo , če ta pogoj ni izpolnjen.Slednje je nekako skregano z pozitivnimi atributi s katerimi se poveličuje DVB-T, češ brez napak, s 30 % manjšo močjo, od odbojev , izza ovinkov itn...vse to pa kljub temu slika vrhunska :?:

Premočan ali pretirano ojačanje že pri analognih zadevah ni v redu kaj šele pri tej tehniki.Žal res nimam osebnih izkušenj pri DVB-T vendar mislim, da bodo ravno antene kot so BLU,Treestar s svojimi nežnimi malošumnimi (pred)ojačevalci ali pa kar logaritmična DTT samostojna ali z vgrajenim ojačevalnikom tiste antene , ki bodo dominantne pri takšnemu sprejemu.(vse te antene lahko vidite na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... th/100_104 ) Obstajajo tudi stenske in sobne DTT antene, katerih pa v naših krajih še dolgo ne bomo uporabljali.Ali pač.Upajmo.

Tale podatek o dolenjskem lovljenju pa morda komu še zelo dobro pride ob dejstvu , da kot kaže hrvaškega RTL ne bo na Lastovki , da bomo zadevo kombinirali s signali MMDS s Trdinovega vrha , in katere montaže začenjamo v teh dneh.

Hvala za info o funkcioniranju sprejemnika.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

za @mburge1 : Ena izmed rešitev o kateri sva govorila po telefonu je tudi spodnja. Mejčkeno imam pomisleke samo pri tem ker ne vem kako bo vplivalo selekcioniranje digitalnega 27 kanala preko navedenega kanalnega ojačevalnika. Vse te artikle imam v spletni trgovini.
Tu je exspres risbica kako bi lahko to zgledalo
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Sedaj sem poiskusil z anteno BLU424F http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/123
27 kanal, je sedaj brez motenj. Ko sem malo probaval različne stvari, sem ugotovil, da so bili kanali s Trdinovega vrha premočni. Pri digitalni zemeljski TV se mi zdi zelo dobro, da signal ob slabem vremenu ne pade, tako kot npr. pri satelitih, kar se opazi pri obn, prvi in novatv iz Amosa.

Na oddajniku Krim so izklopili digitalno oddajanje na kanalu 37. Baje bodo sedaj oddajali s Krvavca programe: SLO 1, SLO 2, DZRS, Koper in radijske programe v DVB-T. Na katerem kanalu in kdaj, pa še niso objavili, rečeno je samo da je oprema na poti iz Krima na Krvavec.
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Vceraj med mocnim nalivom, je digitalna TV iz Sljemena delovala brez tezav, tudi medtem, ko je bil za nekaj časa sprejem iz satelitev zaradi slabega vremena skoraj nemogoč.
jakdob
Prispevkov: 25
Pridružen: 10 Dec 2007, 10:44
Kraj: Polzela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakdob »

Na hrvaških forumih sem zasledil, da bodo DVB-T 42 kanal iz Sljemena usmerili stran od Slovenije in Madžarske. So pa res škrti.
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Ja drži, ampak proti Hrvaški bo eirp 55, proti Sloveniji in Madžarski pa eirp 45. Sedaj je kanal 27 1000W, pa je usmerjen samo na Hrvaško, pa pride signal do Novega mesta, med tem, ko ga Hrvaško Zagorje ne vidi. Sedaj pa bo kanal 42 usmerjen tudi proti Zagorju in s tem avtomatsko proti Sloveniji(moč oddajnika 2500W). Datum vklopa je sedaj predviden za 9.6.2008, vendar parvijo, da verjetno 10.6.2008. No kmalu bomo videli koliko signala bomo dobili....
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Evo! Vklopili so kanal 42 digitalno. V Novem mestu je signal 85 - 90%, moram reči, da nisem na najboljši lokaciji, ampak dela brez problema. Bo treba nabavit DVB usb kartico za prenosnika, pa iti malo po terenu....
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

škoda ker je fuzbal :cry: nimam časa na moji lokaciji ki je bogu za hrbtom in so HRT analogni bili neuporabni preveriti zadevo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
milan30
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Maj 2008, 13:45

Odgovor Napisal/-a milan30 »

KON
jakdob
Prispevkov: 25
Pridružen: 10 Dec 2007, 10:44
Kraj: Polzela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakdob »

Tudi Polzela ima dober digitalni signal na kanalu 42, okrog 80%.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj ste že preko kanalnega ojačevalnika stvar priključil in sprejemnika DVB-T, ki sem ju vam poslal? Ste 66 kanal tudi priključil?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jakdob
Prispevkov: 25
Pridružen: 10 Dec 2007, 10:44
Kraj: Polzela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakdob »

Dela sem imel približno eno uro in pol za neprofesonalca, priklopiti dva kanalna ojačevalca v omarici pri antenah in priklop sprejemnika dvb-t na TV in prvi zagon. Pri antenah sem naredil, kot sem si zamislil. Uporabil sem antene, katere uporabljam za analogni signal, zato sem potreboval kanalna ojačevalca s dvema vhodoma. Na eno anteno imam vezane tri kanalne ojačevalce. Imel sem še željo po predojačevalcih, pa sedaj vidim, da če bo signal ostal, kot je sedaj, ni potrebe.
Sprejemnik pa ni prvi razred. Nagajajo kanali, urediš jih po vrstnem redu po svojem okusu, ga ugasneš, prižgeš nazaj in glej ga, spet razmetani. In druga hiba, včasih zamrzne. Zakaj, še nisem ugotovil. Pri teletekstu pa nima možnosti listanja po podstraneha. In še ena dobra. V računalniku imam TV kartico PRV2000 analogno in teletekst digitalnih kanalov deluje v računalniku normalno preko video kabla.
Tekme je konec z lepo sliko.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

..samo v pojasnilo gre za ISKRIN DVB-T sprejemnik, ki ga imam v spletni trgovini. Vi sedaj govorite o MPEG2 sistemu, zanima pa me kako se kaj obnašajo naši v MPEG4. Ali ste to govorili za naše DVB-T programe?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
kokodix
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Nov 2007, 23:16

Odgovor Napisal/-a kokodix »

K 42 s Sljemena dela tudi v nekatreih višjih deli Lendave in okolice z navadno log anteno in 20 db širokopasovnim ojačevalnikom.

Lp
bbenci2
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Dec 2007, 17:18
Kraj: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a bbenci2 »

DVB-T signal s Sljemena K42 je prisoten tudi po nižinah Prekmurja.
Odgovori