Strešna antena proti Madžarski

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Strešna antena proti Madžarski

Odgovor Napisal/-a gost »

imam naslednjo situacijo: strešna antena v bližini Lendave usmerjena proti Madžarski (Nagykanizsa). Lovim brez težav večino slovenskih DVB-T programov in madžarske digitalne programe (https://mindigtv.hu/mindigtv/mindig-tv/ ... altatasrol).

Vezava je naslednja:
strešna antena, zatem cca. 3m kabla,
zatem 2 vejni delilnik (Konig fc-2split-st-kn),
ena veja po cca. 5m kablu gre Set-top box (dobra in kvalitetna slika pri vseh programih),
druga veja takoj na ojačevalnik (Iskra OM - 2R/1) in
po cca. 10m kablu do naslednjega 3 vejnega delilnika.
Na 3 vejni delilnik sta vezana trenutno 2 televizorja. Do obeh televizorjev je cca. 15m kabla.

Težava je pri obeh televizorjih za 3 vejnim delilnikom. Sicer slovenski programi in tudi madžarski iz multiplexa A so zelo v redu. Težava je pri madžarskih iz multiplexa C (RTL Klub in TV2), ki jih ne lovim več.

Če namesto (3-vejnega) delilnika priklopim TV (na lokaciji delilnika) so še vsi programi v redu in vidim enako, kot na Set-top boxu.

Preizkusim sem, brez uspeha:
- zamenjati 3 vejni delilnik z drugimi 3 in 4 vejnimi delilniki
- ojačevalnik sem prestavil tik pred 3 vejni delilnik; torej takoj za 2 vejnim delilnikom.

Pred cca. 2 leti je sicer še vse v redu delovalo. Tudi na obeh televizorjih za 3 vejnim delilnikom. Nato pa nenadoma sta nehala loviti omenjena programa iz madžarskega mux C. Malo sumim, da je za poslabšanje signala, kriv tudi cca. 2km od mene oddaljen večji oddajnik, ki oddaja tudi mobilno telefonijo (LTE) več ponudnikov. Ta oddajnik je nekje skoraj med mano in oddajnikom na madžarskem.


Torej moja ideja je, da namestim še en ojačevalnik, po možnosti z LTE filtrom, tik pred 3 vejnim delilnikom. Prosim predlagajti kateri ojačevalnik naj kupim.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Strešna antena proti Madžarski

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Recimo, da imate solidno anteno potem fizično odstranite Iskrin (kitajski) ojačevalnik, in namestite nov ojačevalnik, na primer https://www.antene-zupancic.si/antenski ... -1486.html čim bližje anteni (1 -3 metre pod anteno) in dodajte ustrezen 12 V napajalnik. Če je vse z inštalacijo v redu in seveda z oddajniškim oddajanjem potem mora ta ojačevvalnik oskrbovat več kot deset priključkov

V kolikor vaši delilniki niso prehodni za enosmerni tok, bo potrebno napajalnik montirati nad prvi delilnik gledano od antene. V kolikor to ni izvedljivo se namesti ustrezne delilnike. recimo serija PA je že takšna https://www.antene-zupancic.si/vejni-de ... -1066.html
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Strešna antena proti Madžarski

Odgovor Napisal/-a gost »

delilniki so prehodni na DC proti anteni. Kljub temu bom napajanje dal pred prvim delilnikom. Imam to možnost.

Vseeno hvala z opozorilo.
Odgovori