Slab signal na Slivniškem Pohorju

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Slab signal na Slivniškem Pohorju

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, na Slivniškem Pohorju imam vikend, v zelo slabo pokritem signalu (jama, gozd). Imel sem sicer strokovnjaka, ki mi je namontiral sat anteno , ter tudi zemeljsko anteno. Problem je, kljub temu, da je anetena z ojačevalem (rang 30 €), da zelo slabo in včasih nič ne lovi POP, KANAL A, PLANET TV. Ker me vsak obisk strokovnjaka stane, (sprejem pa je bolj slab, dobim samo 3 SLO in HRT, zakrit dostop do Boča in oddajnika na Pohorju.), sprašujem, kaj bi mi vi svetovali, neko boljšo anteno, obdržal bi tudi staro (pol leta) in ob njej dodal novo, kar pomeni, da želim združit obe anteni. Imam dva TV sperjemnika, in že od obstoječe antene razvod na oba TV.

Vesel bom vsake ponudbe, ideje. Montiral bi kar sam.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Slab signal na Slivniškem Pohorju

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tako na papirju, teoretično vam lahko svetujem zelo dobro opremo in tudi združevanje dveh anten za 2 Tv ni noben problem, vendar pa sem v skrbeh,  da tudi s pozlačeno opremo pri vas ne bo željenega rezultata. Recimo en takšen sestav, (srednjega razreda) bi lahko bil naslednji (Ojačevalnik iz vaše antene je potrebno odstraniti) Kot sem dejal jamstva za uspeh glede na to kaj pravite pa seveda ne morem dati, kljub kar precej dobri predlagani anteni in ojačevalniku
 
Vsebina košarice

Slika DVB-T antena P-43 N TRIPLEX

Slika Antenski ojačevalnik MX062
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Slab signal na Slivniškem Pohorju

Odgovor Napisal/-a gost »

Najlepša hvala za iskren odgovor, ker se tega zavedam kar ste napisali, želim sam montirat in pač vrtet anteno tolk časa da bo signal najboljši.

Sosedje imajo anteno Antena DTX-92/G z ojačevalnikom, za njo je ta moj strokovnjak rekel da je vredu (za moje omejitve vem). Kakšna je razlika med to, ki mi jo vi ponujate in mojo omenjeno.? Torej če prav razumem je na ojačevalniku zadnji izhod izhod za TV?

Hvala in prosim še za ta odgovor, da se lažje odločim
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Slab signal na Slivniškem Pohorju

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Od vseh treh je podatkih DTX 92 najzmogljivejša, vendar ​nikoli se ne kako se kakšna antena v nenormalnih razmerah obnaša.Antena je dolga , prisotni so lahko odboji, ne vem. V vsakem primeru pa sta tako DTX92 in P-43 najverjetne bistveno boljše antene od vaše
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori