SPREJEM SLOVENSKIH DIGITALNIH PROGRAMOV NA KRKU

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

SPREJEM SLOVENSKIH DIGITALNIH PROGRAMOV NA KRKU

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!
Odpiram novo temo, ker sem zasledil veliko vprašanj glede sprejema slovenskih programov samo s področja Istre, verjetno pa marsikoga zanima, kako je s tem na drugi strani Učke. Situacija je naslednja: vikend se nahaja na Krku na hribu nad Klimnom (proti obali), odprto proti Učki. Imam sobno anteno in sem z njo do sedaj lovil vse osnovne hrvaške programe in Slovenijo 1 (solidna slika - kanal 6), Slovenijo 2 (precej snežena - kanal 41) in Koper (tudi slaba). S prehodom Hrvatov na digitalno oddajanje sem kupil pri nas sprejemnik xoro hrt 7500 in ga priključil na sobno anteno. Hrvate lovi odlično na več frekvencah (530, 538 in 730 Mhz), vključno z istrskimi lokalci, Slovenije digitalne pa ne, še vedno samo analogno. Poskusil sem tudi pri sosedu, ki ima hišo cca. 50 m pod menoj in zunanjo anteno (mislim, da brez ojačevalca), lovi sicer Slovenske programe na frekvenci 714 Mhz, vendar kvaliteta signala zelo niha, tako da slika pošteno kocka. Prosim za nasvet glede zunanje antene, ki bi jo dal na sleme hiše, želim pa, da ne bi bila kakšna trimetrska zverina. Poudarjam, da mi gre le za to, da bi po novem letu dobil tudi Slovenijo, hrvaški programi pa očitno niso problematični.
Vnaprej hvala za nasvet in lep pozdrav
Dušan
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: SPREJEM SLOVENSKIH DIGITALNIH PROGRAMOV NA KRKU

Odgovor Napisal/-a gost »

Na počitniško hišo na Krku, kraj Šilo (nasproti Crikvenice) bi rad montiral anteno, s katero bi razen lokalnih in hrvaških programov sprejemal tudi slovenske programe (SLO 1,2,3; POP TV, A-KANAL itd.). Ker sem na vaši spletni strani opazil bogato ponudbo zemeljskih anten, bi vas prosil za priporočilo oziroma nasvet, katera antena (skupaj z ojačevalcem-i in ostalimi deli) bi bila primerna-ustrezna za navedeno lokacijo z možnostjo sprejemanja slovenskih programov. V naprej se zahvaljujem za odgovor in ponudbo.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: SPREJEM SLOVENSKIH DIGITALNIH PROGRAMOV NA KRKU

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V sam vrh sodi SIGMA 8HD PWR. Seveda pa morajo biti tudi za takšne antene kot je ta izpolnjeni osnovni pogoji za sprejem, se pravi signal mora biti zadovoljiv, če ga ni oziroma je ta zelo slab uspeha ne bo. To še bolj velja za sicer zelo dobro anteno P-47 z ojačevalnikomv srednjem cenovnem razredu, ki je najbolj prodajana antena zadnjih nekaj let v naši spletni trgovini za namen sprejema ob morju in na otokih. Pri vas zna predstavljati problem Velebit. Smer SLO sprejema je protiSlavniku oziroma Nanosu.

Bližnji sosedje morda SLO že sprejemajo? Na najbolj nehvaležnem delu otoka ste. Vse kar je proti Cresu je bolj ugodno.
Pravite 2 kabelska priključka. Če imate zidno antensko vtičnico potem ta ne sme biti med PSU 200R in anteno. Sicer je lahko vtičnica vendar mora ta omogočati prehod enosmernega toka. V naši trgovini imamo samo en model takšne vtičnice, po elektro trgovinah pa takšnih ne držijo. To je posebnost. V kolikor imate vtičnico in jo želite zadržati potem mora biti napajalnik PSU200R nameščen med vtičnico in anteno.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: SPREJEM SLOVENSKIH DIGITALNIH PROGRAMOV NA KRKU

Odgovor Napisal/-a gost »

Ja, sosedje sprejmejo tudi SLO programe z »navadno« anteno (ca. 1 m dolga ribja kost), vendar ne vem kakšne ojačevalce signala in usmernike-napajalnike imajo. Kar zadeva zidno antensko vtičnico je ta nameščena kot tudi kabel. Če zamenjam obstoječo vtičnico z predlagano, kakšen je to poseg? Napajalnika pa ne morem namestiti med vtičnico in anteno, ker vmes nimam priključka za elektriko (po domače šteker). Kaj pa varianta s sistemom P-47 z ojačevalnikom za montažo na obstoječo inštalacijo?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: SPREJEM SLOVENSKIH DIGITALNIH PROGRAMOV NA KRKU

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Hvala za naročilo. Ročno shemo za lažjo montažo bomo priložili k naročenemu.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori