ZDRUŽEVANJE TREH ANTEN V EN KABEL

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Odgovori
boldfaced
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2008, 15:04

ZDRUŽEVANJE TREH ANTEN V EN KABEL

Odgovor Napisal/-a boldfaced »

Pozdravljeni

Nedavno od tega sem preko spletne trgovine nabavil dve anteni in združilnik esvuu. Pri nameščanju in povezovanju anten nisem imel težav, antene in ojačevalec skupaj pa mi v vseh vremenskih pogojih pokažejo najboljši možen sprejem (100%). javascript:emoticon(':D')

In kje se pojavi problem? Vsaka antene je usmerjena na svoj oddajnik, katerega se vidi z prostim očesom. Slovenija na Tinjan in Italia (mediaset ) na Conconello.

Kar me pa še zanima na našem koncu pa je italijanski RAI. Zaradi signala, (odbojni) sem se odločil, da dodam če eno širokopasovno anteno, in z začudenjem opazil, da tudi te frekvence pokrivam 100%. javascript:emoticon(':D')

Problem nastene, ko skušam povezati vse tri antene v en kabel (z esvuu), namreč ko je vsaka antena priklopljena direktno na TV se vidi 100%, ko pa priklopim slednjo (RAI) pa se najverjetneje mešajo signali in se RAI vidi 100% druge pa 30 do 40% včasih pa tudi nič. javascript:emoticon(':evil:')javascript:emoticon(':evil:')

kaj bi bilo za naredit, da se ne bi frekvence mešale?

Hvala za vsak koristen nasvet.


INFO

PRVA ANTENA BLU 425F
SLO DVBT UHF 67 842 h TINJAN

BLU920F
MUX MEDIASET 2 UHF 61 794 h CONCONELLO

nekaj podobnega p 2845 DTT/g
RAI Digitale Mux A UHF 37 602 h COL GAIARDIN


ZDRUŽENO Z ESVUU (vse kombinacije možne, rezultat isti)
OJA
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za tri UHF antene potrebujete 2 združilnika ESVUU ali še bolje za vaš primer če bo ostalo pri teh kanalih oz pasovih dodate še eno kretnico ES 345/43 https://www.antene-zupancic.si/advanced ... ywords=345. VHF vhod ne smete zasedati. Logaritmična antena mora biti brez lastnega ojačevalca, kot ga ima P2845 DTT/G.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
boldfaced
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2008, 15:04

Odgovor Napisal/-a boldfaced »

Poskusil sem z dvemi ESVUU-ji na različne načine.



Mogoče pa pred naročilom kretnice ali atenuatorja poskusim z povezavo logaritmične antene mimo ojačevalca.

Zadnjič spremenil boldfaced, dne 10 Jan 2009, 20:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Najbolje bo aktivno rešit , s primernim kanalnim ojačevalnikom. Kako se priključi vaša log antena .Ima F konektor ali se kabel privijači na vijake?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
boldfaced
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2008, 15:04

Odgovor Napisal/-a boldfaced »

Antena je starejšega tipa in iz nje pride samo koax kabel. Po obliki je najbolj podobna p2845 mislim, da je od iskre. In je nedvomno širokopasovna. Kabel je speljan čez celotno anteno in se na vrhu pritrdi na en del sredinsko žico na drugi pa ozemljitev.

Antena kot antena mislim, da ni problem, razen, če je problem v tem, da zajema preveliko kanalno in kotno območje.
boldfaced
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2008, 15:04

Odgovor Napisal/-a boldfaced »

ZADOVOLJEN 50%

Kot sem napisal sem poskusil povezati "problematično" anteno (rai) mimo ojačevalca in z začudenjem ugotovil, da se signal drugih anten (slo in mediaset ) ni poslabšal. Oba signala sta 100%, rai pa je 50%. Mogoče pa bi z povezavo te antene na ojačevalnik in z vgraditvijo atenuatorja oslabil oz uskladil ta signal z drugimi, da bodo vsi 100%.
Odgovori