MPEG4 DVB-T sprejemnik TE-8310

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
kokodix
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Nov 2007, 23:16

Odgovor Napisal/-a kokodix »

Za Scart i HDMI pač ni neki problem. Ampak bolj me moti, da na Mpg 4 kanalih začne kar večkrat slika zmrzovati pa ne vem zakaj. Signal kar nekam niha.

Lp
jakdob
Prispevkov: 25
Pridružen: 10 Dec 2007, 10:44
Kraj: Polzela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakdob »

Točno tako je, ne moreš dobiti za en sladoled DVB-T.
Jaz sem z Iskro T-4000 kar zadovoljen, moti me le dva pilota. Ne najdem univerzalnega za TV in sprejemnik.
Tmarko
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Okt 2008, 19:41

Odgovor Napisal/-a Tmarko »

Sprejemnik imam en teden; do sedaj sem opazil:
boot :1.9 Firmware 1.Julij2008
lokacija:Spodnja Kungota(Maribor)
sprejem:SLO K66 60-70%kvaliteta
AVSTRIJA K23,K26 50-60%kvaliteta

1.slika in zvok večkrat nista usklajena(rešitev:novejši firmware?)

2.zvok iz enega kanala se pojavi na vseh ostalih(rešitev:reset sprejemnika!)

3.EPG ne vsebuje oz. ne prikaže šumnikov

ANTENE:
Ali mogoče obstaja novejša programska oprema za ta sprejemnik?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Tmarko
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Okt 2008, 19:41

Odgovor Napisal/-a Tmarko »

Antenski sistem je narejen kar po domače,ker sprejema zemeljskih kanalov ,v naši dolini ,skoraj ni in so vsi profesionalci odklonili izdelavo antenskega sistema,ker ni bilo garancije za lepo analogno sliko.
Imam UHF anteno(POPinSLO2) in eno logaritemsko za sprejem SLO 1 obe pa vezani v prirejeno sobno anteno in potem čez širokopasovni ojačevalnik in delilnik na dva TV.
S to kombinacijo sem dobil sliko na teh treh kanalih.
Na preizkus sem vzel DVB-T sprejemnik in dobil zgoraj omenjene kanale in ker mi dobavitelj zagotavlja odpravo napak ga bom verjetno obdržal.

Za firmware sem vprašal z razlogom ,ker sem nekje na vaših straneh opazil,da imajo vsi vaši sprejemniki šumnike,kar bi pomenilo ,da bi pri tem sprejemniku EPG moral vsebovati te znake!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj imate vi v mislih Iskrin sprejemnik? Tema gre namreč o nekem manj kvalitetenem sprejemniku. Pri Iskri pišem o šumnikih.
Moje mnenje je v kolikor imate Iskro da je nekaj zelo slabo pri antenah.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Kupil sem digitalni sprejemnik TE-8310. Ali so vsi gumbi za izklop tako slabi. šele po določenem času se izključi. Zelo počasi gre ven.

Zanima ali je kaj narobe s sprejemnikom ali so mogoče krive antene, kajti v enem dnevu lovi v redu SLO in ITAL kanale že naslednjič ne več. Sem v Kostanjevici na Krasu
Anteno imam usmerjeno na Trstelj in eno proti Italiji. Zagreba ne ulovim. Kaj predlagate za eno kombinacijo anten in vseh drugih komponent.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sprejemnik je najnižjega cenovnega in kvalitetnega razreda, na kar tudi v trgovini še posebej opozarjam , vendar to popolno izginjaje slike ne sodi med njegove hibe. Morda potrebuje za spoznanje boljši signal. Ne vem nisem seznanjen s tem. Tudi najboljši sprejemniki in TV imajo kar precej težav pri sprejemanju DVB-T signala (sploh MPEG4). Osebno menim da v kolikor bi imeli antene primerno urejene da teh težav okrog izginjanja slike ne bi bilo , bi pa verjetno ostale še kakšne druge stvarii o katerih so nekateri kar nekaj v predhodnih postih zapisali. Sam sem kar nekaj deset sprejemnikov prodal na Primorsko in nimam nekih povratnih informacij okrog težav pri izginjanju slike.
Predlagam da si preberete kakšno temo okrog anten.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
seatibiza01
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Okt 2008, 07:49

Odgovor Napisal/-a seatibiza01 »

Gost napisal/-a:Kupil sem digitalni sprejemnik TE-8310. Ali so vsi gumbi za izklop tako slabi. šele po določenem času se izključi. Zelo počasi gre ven.

Zanima ali je kaj narobe s sprejemnikom ali so mogoče krive antene, kajti v enem dnevu lovi v redu SLO in ITAL kanale že naslednjič ne več. Sem v Kostanjevici na Krasu
Anteno imam usmerjeno na Trstelj in eno proti Italiji. Zagreba ne ulovim. Kaj predlagate za eno kombinacijo anten in vseh drugih komponent.
Sam sem prav tako v vaši okolici (Branik) oz. povezan preko istega oddajnika na Trstelju in imetnik prav tako zgoraj navedenega modela DVB-T. Ugotavljam pa sledeče:
- sprejem Mediasetovih programov je zadovoljiv t.j. 74% moč signala. Nesinhronizacije zvok/slika tukaj ni opaziti, slika je pa tudi stabilna oz. odlična, napram analognemu signalu (poudarjam da mediaset, ter RAI oddajajo MPEG2 signal)
-problem so "naši" programi, ki oddajajo v MPEG4 oz. opaziti močno zgoraj navedeno nesinhronizacijo že po cca 1 minuti gledanja, kljub temu, da je moč/kvaliteta signala 94%...
-sprejemam pa vsega skupaj 36 programov, od katerih (je za poudarit) je 16 plačniških...
-zagreba pa tudi jaz ne lovim, me pa tudi ne zanima....:)

Prišel sem do informacije, da naj bi novi modeli TE-8310 vsebovali nov FW, ki naj bi zgoraj navedeno hibo odpravljal.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

č edobim novi FW ga objavim na spletu.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tale adapter zna marsikomu prav priti ob nakupu tega sprejemnika. http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/738

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sprejmnik dajem v najem za testiranje

http://antene-zupancic.si/html/najem.html
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
seatibiza01
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Okt 2008, 07:49

Odgovor Napisal/-a seatibiza01 »

ANTENE napisal/-a:Sprejmnik dajem v najem za testiranje

http://antene-zupancic.si/html/najem.html
Prosim vas, za informacjo, če pri novejših sprejemnikih (General Satellite TE-8310-FW novejši od julijskega...) raz-kodiranje MPEG4 ne deluje sinhronizirano (slika-zvok). Prepričan sem namreč, da se z ustrezno nadgradnjo FW težava lahko reši, saj pri MPEG2 deluje vse brezhibno...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Sprejemnik od 81,90 € dalje

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Od 84,00 € dalje.

Slika
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 26 Jan 2009, 13:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V podpori nekaj pomembnega okrog napajanja proti anteni pri tem set boxu
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori