Prehod iz analogne tehnike v DVB-T

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
chrichec
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Feb 2009, 09:51

Prehod iz analogne tehnike v DVB-T

Odgovor Napisal/-a chrichec »

Ker nisem dober strokovnjak v teh izvedbah,bi vas poprosil za nasvet.
Zadne čase imam zelo slab sprejem od 21-69 kanala..in sicer slabo lovim POP TV,TVPrimorko in Kanal A.Prej sem pa vse odlično lovil zelo čisto.
Sicer kar se tiče ojačevalca in usmernika..je vse v redu...z njima..ni nobenih vidnih poškodb..
Kar se tiče pa VHF kanalov imam odličen sprejem.

Naj vam mal pojasnim..kaj sploh imam in kje se nahajam..
Imam namreč dve anteni in sicer...ena mislim da je VHF -VF-12log in druga DVB-T DTX-22F...Ojačevalec ne vem kake oznake je ker je Italijanskega proizvajalca...ampak do sedaj je bilo to zelo v redu....je pa ojačan le UHF signal..tako da ta ojačevalec služi tud kot nekaka kretnica...

Nahajm se pa v neposrednji bljižini Trstelja in Nanosa,tako da do sedaj nisem imel kakih večjih problemov s sprejemom..Moram pa še povedati da mam te antene montirane na rotorju.

Zanimam se pa za ta novejši sistem,če je možen prehod iz analognega v DVB-T,z najmajnšimi stroški na podlagi mojih komponent,s tem da bi dodal še sistem satelitskega sprejema.

Imam pa tri TV sprejemnike in eden od njih je digitalen...


Prosim vas,za svetovanje kaj se da najboljše uredit,pri mojem problemu.

Lep pozdrav,Danilo
chrichec
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Feb 2009, 09:51

Re: Prehod iz analogne tehnike v DVB-T

Odgovor Napisal/-a chrichec »

chrichec napisal/-a:Ker nisem dober strokovnjak v teh izvedbah,bi vas poprosil za nasvet.
Zadne čase imam zelo slab sprejem od 21-69 kanala..in sicer slabo lovim POP TV,TVPrimorko in Kanal A.Prej sem pa vse odlično lovil zelo čisto.
Sicer kar se tiče ojačevalca in usmernika..je vse v redu...z njima..ni nobenih vidnih poškodb..
Kar se tiče pa VHF kanalov imam odličen sprejem.

Naj vam mal pojasnim..kaj sploh imam in kje se nahajam..
Imam namreč dve anteni in sicer...ena mislim da je VHF -VF-12log in druga DVB-T DTX-22F...Ojačevalec ne vem kake oznake je ker je Italijanskega proizvajalca...ampak do sedaj je bilo to zelo v redu....je pa ojačan le UHF signal..tako da ta ojačevalec služi tud kot nekaka kretnica...

Nahajm se pa v neposrednji bljižini Trstelja in Nanosa,tako da do sedaj nisem imel kakih večjih problemov s sprejemom..Moram pa še povedati da mam te antene montirane na rotorju.

Zanimam se pa za ta novejši sistem,če je možen prehod iz analognega v DVB-T,z najmajnšimi stroški na podlagi mojih komponent,s tem da bi dodal še sistem satelitskega sprejema.

Imam pa tri TV sprejemnike in eden od njih je digitalen...


Prosim vas,za svetovanje kaj se da najboljše uredit,pri mojem problemu.

Lep pozdrav,Danilo
A mi lahko kdo kaj svetuje o tem kar sem napisal...
Preteklo je že dolgo časa od kar sem to povpraševal..pa nihče se ne zmeni za nasvet, ki bi mi še kako prov prišel...
Al pa se nobenmu ne da mi kaj svetovat...
Res zelo prisrčno od vaše strani...mogoče se pa bom odloču kje drugje povprašat..ker tukaj ni nobene resnosti...ali pa nisem pomemben..ker še nisem nč kupil od vas...toda kako naj kupim če pa ne vem kaj naj kupim...hvala...LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za začetek si kupite DVB-T sprejemnik, najbolje za vaše razmere zelo primeren kvalitetni combo sprejemnik.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
chrichec
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Feb 2009, 09:51

Odgovor Napisal/-a chrichec »

ANTENE napisal/-a:Za začetek si kupite DVB-T sprejemnik, najbolje za vaše razmere zelo primeren kvalitetni combo sprejemnik.
Najlepša hvala za odgovor...

A potem,te antene ki jih zdej imam bodo zadostovale in so primerne za ta sprejemnik,ali bom potreboval še kako drugo..ali pa še kak drug materijal..
A mi lahko še kaj obrazložite..ker jst se na to bolj malo spoznam..

A ta sprejemnik..pač samo povežem s temi antenami ali je še kaj potrebno dodati???

Hvala za vaš odgovor..
Lp Danilo
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Tako nekako. Zakaj pa bi trošili za antene, če že morda v celoti ali vsaj v nekem delu že ustrezajo DVB-T sprejemu
Odgovori