Dodaten TV v garaži

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Dodaten TV v garaži

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,

trenutno imam na kabelsko priklopljene 4 TVje, sedaj bi rad povezal še TV v garaži. Garaža je od hiše odmaknjena cca 15m (kabel bo šel po zraku-DG113PEM).
Trenutno imajo vsi TVji dober signal, sem pa moral zamenjati vse povezovalne kable(DG113) in konektorje(Televes art. 413210), da sem to dosegel - kar pomeni, da je signal bolj na meji.

Kaj bi mi priporočali?
Je bolje, da ojačam celoten sistem z ojačevalnikom pred odcepnikom, potem pa delitev naprej, ali grem v zamenjavo Konig delilnika z ojačevalnikom s 4 izhodi?
Vmes se odcepi še internet (HCNA MDU Ethernet Endpoint - 12-44 MHz/15dBm / 54MHz Filter.)

Hvala in LP,
Andrej
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Dodaten TV v garaži

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tu pri vas je kar nekaj možnih rešitev. Kupite malo boljši ojačevalnik, ki ga lahko priključite na več mest. Odvisno kje se bo najbolje obnesel.
Jaz bi se lotil zadeve s Hišni ojačevalnik VX 82 0S
hisni-kabelski-ojacevalnik-vx820S.jpg
in ga najprej namestil pred odcepnik kot ste že sami predlagali in na ta način ojačate popolnoma vse. Tu pri odcepniku lahko ojačevalnik priključite tudi takoj za odcepnikom s tem, da na prehod z manj slabljenja priključite prvi TV in na TAP 12 dB ojačevalnik. Če se tudi to ne bi obneslo pa bi ojačevalnik namestili pred 4 vejni delilnik
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori