Kanalni ojačevalnik KO-252 z dvema vhodoma

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kanalni ojačevalnik KO-252 z dvema vhodoma

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Slika

Kanalni modul lahko uporabite kot samostojen kanalni ojačevalnik pri dograditvah posameznih kanalov iz iste ali druge smeri in ga enostavno priključite k vašemu obstoječemu antenskemu sistemu, ne da bi pri tem vam bilo potrebno menjati obstoječe ojačevalnike in ostale antenske naprave ali pa ga vključite kot posamezen modul v kombi sistemu. Modul z dvema vhodoma omogoča, da z eno anteno, ki jo priključimo na takšen modul, napajamo s signalom dodatne module s posameznimi kanali ali večkanalne oz. pasovne ojačevalnike, ki oddajajo z istega oddajnika ali smeri.

v trgovini na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/517


Tehnične lastnosti:

Frekv. območje: 600-862 MHz ; kanali 38-69
Ojačanje: 24 - 26 dB nastavljivo
šum: 4 dB

Max. izhodni nivo: 100 dB/uV
Poraba: 9 mA
št. tranzistorjev: 2

število vhodov
2
----------------------------------
SISTEM KOMBI

Sistem KOMBI nam omogoča povezovanje TV in UKV antenskih signalov različnih jakosti. Antenski sistem sestavimo iz filtrov, ojačevalnikov in pretvornikov. Na razpolago so enostopenjski in dvostopenjski kanalni ali širokopasovni moduli.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

Odgovor Napisal/-a Kupec »

V trgovini sem naročil sledeče:
5 x Dvostopenjski UHF kanalni ojačevalnik
1 x UHF antena BLU420F
1 x UHF antena BLU920F
6 x Adapter Ff/ Ff (F spojka)
1 x Zaključni upor 75 ohm
1 x Koaksialni kabel DG113 (100 m)
40 x Konektor F navojni za kabel DG113
1 x Usmernik PSU411


Rabim kanalni ojačevalnik za kanal: 50- poptv, 61- Akanal, 25- RTLtelevizija, 38- SLO1, 32- SLO2

doma imam dve anteni širokopasovni smrekici, če še kaj potrebujem za ta sestav?
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Hvala za naročilo

Na zalogi imam oz.takoj lahko pripravim lahko samo tiste kanalne ojačevalnike, ki so navedeni pod dodatnimi možnostmi. Za kanal 32 in 38 boste uporabili verjetno eno anteno zato je dobro da je eden izmed teh dvek KO z dvema vhodoma za napajanje drugegega KO. Kaj pa 28 HRT 2 in pa HRT 1 na 9 kanalu.Ne zanima?Dokupiti bo še potrebno ločilne člene in pa vse skupaj spraviti na montažno letev. Povejte mi še ali sta POPTV in kanal A z istega oddajnika ? Nekaj dni bo treba torej počakati da dobim oz. pripravim še ostale ojačevalnike.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

Odgovor Napisal/-a Kupec »

Kanal 32 in 38 sta iz oddajnika Kum, POPTV kanal 50 je iz Sveti križ-Topolščica, A-kanal 61 je iz Boča. Za 28 HRT 2 in pa HRT 1 na 9 kanalu sem mislil, da bi to naročil pozneje, da bi sploh videl in preizkusil ti dve anteni, kateri sem naročil. Za PopTV bi uporabil BLU920F, ker je zelo slab signal, za A-kanal BLU420F, za slo1 in slo2 eno smrekico in RTL drugo smrekico, kateri že imam.
Ločilne člene in motažno letev dodajte k naročilu.
Lep pozdrav
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Evo pripravljeno in bo poslano in ne se ustrašit kaj dela na sliki na prvem izhodu COMEGIN širokopasovni distribucijski 12 decibelni ojačevalnik (max nivo 113 dB). Dodan je samo na sliki , ker predvidevam da boste prej kot slej poskušali signale iz kanalnih ojačevalnikov še malo pojačati zaradi slabljenja v inštalaciji.Ojačevalnik (kar nekja primernih imam) se lahko doda tudi takšen ki nima lastnega usmernika.
za KUM kot sem predlagal ena antena in dva ločena kanalna ojačevalnika.
Mimogrede drugi izhod je spodaj zaključen, z odstranitvijo upora pa lahko na sistem priključimo širokopasovno anteno ali celo celo grupo anten z lastnim ločenim ojačanjem, morda radijsko anteno, kabelsko TV, DVB-T ....ali pa ga samo upporabimo kot drugi zhod proti TV. ...in ne pozabit na pravilno nameščanje ločilnih členov.Tudi prozti zaključnim uporom kar vi v naročilu niste predvideli.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Jojjojjoj. Pozabil sem na vaš 25 kanal.Spodaj sem ga že dodal z možnostjo dograditve HRT 2 z 28 kanala, ne da bi za to potrebovali dodatno anteno. Malo sem s eše poigral in nakazal na kakšen način s edoda kvaliteten predojačevalnik neposredno na kanalni za 61 kanal. Glede na to kako sem priključil delilnike (ker so satelitski sem jih zaključil z ločilnim členom) lahko na sistem priključimo 4 vtičnice.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jakdob
Prispevkov: 25
Pridružen: 10 Dec 2007, 10:44
Kraj: Polzela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakdob »

Signal na kanalih 50 in 61 je zelo šibek. Kakšen predojačevalec in kako napajati predojačevalec.
Dodal bi kanal9 htv1, ali je možno z " Večpasovni antenski ojačevalnik MA 036 ", na vhod UHF (prehodno napajanje) bi priklopil izhod iz kanalnih ojačevalcev, na vhod VHF pa VHF anteno za 9 kanal, na drugi VHF vhod pa FM antno.
In kakšen distribucijski ojačevalec za 100m.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zakaj MA 036 , kaj pa MA 038? Jaz ne bi obešal nanj vseh kanalnih ojačevalnikov temveč le šibka dva in za začetek brez predojačevalcev, vse skupaj pa bi potem še enkrat ojačal z linijskim ojačevalnikom.
Morda niti ne bi vključil v sistem "močnih" MA 036 in podobnih in raje dodal kakšen pretvornik in nad njim ojačal signal do nekih 60 in več decibelov ....Variant je morje, artiklov tudi na pretek.
Tudi predojačevalci bi znali biti zelo v redu, morda celo najboljša varianta, če bi jih uporabili nad kanalnimi ojačevalniki in tik ob sami anteni ali v njej. (potrebna predelava kanalnih ojačevalnikov) Pri stvari je treba bit previden in ne pretiravat z ojačanji v nesmisel to je v neko seštevanje decibelov. Se pravi neka meja obstaja. Vi ste z izborom dobre antene, naredili največ saj je sama antena najboljši ojačevalec, ki za razliko od ojačevalcev ne ojačuje šum iz okolice kot to delajo ojačevalci. Zdaj je treba vse to pametno še ojačat in poslat po dolini.


Slika

Za linijo lahko uporabite http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php4
Kaj sploh imate elektriko pri anteni?
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

Odgovor Napisal/-a Kupec »

Pozdrav

Kanalne ojačevalnike imam zložene original vaša sestava - zakon so kanalniki, zato bi kanalna ojačevalca k27 in k66 digitalni signal dodal k obstoječim kanalnim ojačevalcem za analogni signal. DVB-T/SAT sprejemnik http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/423 bi uporabil za digitalni zemeljski z modulom MPEG-4 in sat sprejemnik in anteno za tri satelite Astra 1, Eutelsat W2 in Hotbird .


Potreboval bi nekaj kaoksialnega kabla za povezavo kanalnih ojačevalcev in prosim vaš komentar o naročenem - če kaj manjka ali kakšna drugačna sestava (bolj ekonomična). Konektorje in kabel kaoksialen imam.. Kanalne z dvema vhodoma bi poreboval, ker bi priključil na obstoječi anteni, katere imam zdaj za sprejem analogni signal iz smeri Sleme in Boč. Me pa zanima, če bi bilo boljše ločene antene, vsak kanalnik svoja antena oziroma ločeno analogno - digitalno. Treba bo preiskusit.
Glede satelitske me zanima koliko je že pripravljeni sprejemnik in antenski sestav.
Prilagam TV slike (PC WinFast, na televiziji je še za malenkost boljša), kaj se da pridobiti s kanalnimi, kjer je signal zelo šibek oziroma moten.

Slika
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Me veseli da vam je uspelo, ka rse pa dograditve DVB-T kanalov tiče pa se tudi strinjam z vami. Enostavno se lahko vse skupaj priključi na isto anteno.Ali bi bila boljša posamična antena ? To je stvar preizkusa, ki ga lahko izvedete brez dodatne antene in to tako da priključite za preizkus samo DVB-T s Pohorja ali s Sljimena in potem še ostale zdajšnje analogne kanalne ojačevalnike in seveda vmes primerjate kako s eslike obnašajo. Lahko se kanalne ojačevalnike oskrbuje z ene antene tudi s kretnicami, kar je včasih zelo dobro saj z njo že čistimo, selekcioniramo kaj želimo pripeljati na ojačevalnike. O tem sem nekaj risal in pisal na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1006 v kombinaciji z večpasovnim ojačevalnikom.

Slika

In kako imate vi pod ojačevalniki? Imate potem še širokopasovni linijski ojačevalec?
Nisem poplnoma siguren vendar takole ko razmišljam mislim da bi bilo pri vas morda za HRT digitalno najbolje neka dobra BLU 920ali BLU 424 pa sam kanalni za 27 montiran med napajanje in linijski ojačevalec . Slednje je pa zopet pogojeno s tem koliko imate kabla od anten do objekta ...

Satelitsko/zemeljski sprejemnik je pripravljen in urejen kar setiče satelitskih programov. Zemeljski DVB-T programi normalno niso naloženi. Antenski sestav je z oznako R kar zame po domače zveni rinfuza torej nesestavljen in zato tudi sprejemnik ne pripravim v tistem delu okrog antenskih konfiguracij. Lahko torej izberete že predmontiran sestav na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/504 , če pa vseeno želite aluminijasto Gibertinko v sestavu pa ga seveda pripravim z njo ijn doručanam moje delo.Razlika v ceni predmontiranih sestavov je razlika v ceni med antenama (nekaj evrov)
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jakdob
Prispevkov: 25
Pridružen: 10 Dec 2007, 10:44
Kraj: Polzela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakdob »

Pojavila se mi je slika drugega programa. Primer: na kanalu 38 se v ozadju vidi kanal 32. Preden bom šel napako totalno iskat, kable in konektorje sem preveril, bom vprašal še tukaj, kaj bi lahko bilo narobe :?:
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

So prazni izhodi zaključeni z ločilnim členom in zaključnim uporom?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori