Antene ob meji HR in IT

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Antene ob meji HR in IT

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni.

Okoli leta 1988 sem staršem postavil antenski sistem z dvema logaritemskema (ribja kost) antenama IskraTLP-3516H in ojačevalcem Gorenje Elrad TPU 3500 ter filtri, kot so na priloženi fotografiji.
TPO 3433 (9, 11), TPO 3444 (27) in TPO 3845 (21-69). Novejša (povsem nova) logaritemska antena in filtri TPO3433 (5) in TPO 3444 (27) pa nisem nikoli montiral. Na drogu je bila še širokopasovna UKV antena. Najprej vertikalno, nato horizontalno.
Nato je bila napeljana satelitska in IP TV in se je ta antenska napeljava in sprejem malo zanemaril.

Sedaj javne Tv oddajajo digitalno, bi to obnovil in sem zato priključil direktno le eno anteno na jug (TV Slo in HTR). Če preklopim drugo anteno na sever pa dobim (TV Slo in RAI).

Sem na poziciji (Sečovlje), kjer direktno vidim kar nekaj oddajnikov:

Sečovlje - JZ 200 m (27 kanal / 522MHz),
Beli Križ - SZ 6 km (33 kanal / 570MHz),
Kaldanija HR - Jug 2 Km (28 kanal / 530 MHz),
Milje IT - Sever 232 Km (43 kanal / 650 MHz) ali kateri drugi oddajnik.

Ker je radijska antena polomljena, bi jo zamenjal z DAB+ anteno ali še bolje s kombinirano Iskra DAB-FM F. Ali samo DAB+ anteno, če bodo 22. 02. 2022 prenehali z oddajanjem analognega signala? Kako je s tem?

Vse to bi moral nekako povezati in priključiti na obstoječi en ali dva voda do stanovanja.

Kaj svetujete?

Hvala za odgovor.

Ljubo Sečovlje
Kretnice_01.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Antene ob meji HR in IT

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

To kar imate je napajalnik in kanalni oziroma pasovni ojačevalniki. Za DAB bi morda lahko preglasil enega izmed VHF kanalnih ojačevalnikov. Če zadeva še deluje lahko dve UHF anteni združite in pripeljete na 3845. FM že imate. Zadeva je kar precej enostavna. Še enostavneje pa bi bilo da zamenjati vse stare antene in jih priključite na kakšen nov ojačevalnik. Recimo https://www.antene-zupancic.si/antenski ... -1800.html
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori