Nova DVB-T antena (komplet vse)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,

ravno se odločam za nakup nove antene pa bi raje vprašal pred nakupom, da ne bom kupoval narobe.

Torej potrebujem novo DVB-T anteno za sprejem večinoma ITA programov..živim takoj ob meji..kakšno anteno bi mi priporočili, da je ima res dobre sprejem? kaj še potrebujem? razen kablov ki so že speljani do podstrešja, 2tv-ja, novi kabli. Prosim navedite možne opcije potem bom že sam glede na vaša mnenja in ceno neki vzel.

Hvala in lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Spodaj je ena izmed možnih variant. V kolikor ne bo nekih sedaj nepričakovanih težav (motnje SLO in ITA frekvenc) bo predlagano v redu. Proste roke vam dam samo pri izbiri antene. Namesto predlagane laho izberete katero od SIGEM , morda BLU10 HD ali P-47 ...
.
2 x  Konektor IEC moški kovinski
1 x  2-vejni delilnik PA2
8 x  Samozatezni "F" konektor FCPO5.1C
20 x  Koaksialni kabel DG113
5 x  Koaksialni kabel DG113PE za zunanjo uporabo
1 x  Antenski ojačevalnik AB011
1 x  DVB-T antena LAMBDA 9 LTE
1 x  Usmernik STI 12V/150mA
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,

sedaj imam še kable do podstrešja torej verjento ne potrebujem novih, razen tistega na strego bom zamenjal.
Poleg te antene vidim da so ostale cenejše, razlika v ceni odtehta kvaliteto sprejema? oz..po domače: se splača dati več
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Jaz sem pač predlagal to (in ni najdražja) in vam prepuščam proste roke pri izbiri antene. Navsezadnje lahko izberete tudi katero od serije BLU, OMEGA ali DTX, recimo DTX 48, cenejše od slednje pa ne bi priporačal. Ko gledamo in primerjamo podatke o antenah pozabimo da kvalitetne antene odlikuje tudi čvrsta mehanika (BLU10 HD) in to v vašem agresivnem podnebju ni zanemarljivo dejstvo. Da antene se razlikujejo med seboj, četudi so na prvi pogled videti podobne. Tudi vsa vozila imajo nekje 4 kolesa pa s traktorji ne potujemo na morje, tako nekako.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a gost »

ANTENE napisal/-a:Jaz sem pač predlagal to (in ni najdražja) in vam prepuščam proste roke pri izbiri antene. Navsezadnje lahko izberete tudi katero od serije BLU, OMEGA ali DTX, recimo DTX 48, cenejše od slednje pa ne bi priporačal. Ko gledamo in primerjamo podatke o antenah pozabimo da kvalitetne antene odlikuje tudi čvrsta mehanika (BLU10 HD) in to v vašem agresivnem podnebju ni zanemarljivo dejstvo. Da antene se razlikujejo med seboj, četudi so na prvi pogled videti podobne. Tudi vsa vozila imajo nekje 4 kolesa pa s traktorji ne potujemo na morje, tako nekako.
mogoče se nismo razumeli, ne da iščem najcenejšo, hotel sem vparašti če je razlika v sprejemu oz če se splača dati več, mi ni problem lahko tudi tisto za 115eur če bom s tem kaj prodobil. Sedaj imam neko staro anteno pa lovi kot lovi in zadnje čase ne dobim več Mediaset programov medtem ko jih nekateri uspejo dobiti. Zato sem se odločil, da malo obnovim vse skupaj.
Podnebje pa..ja burja dela svoje, v kombinaciji z mrazom je magično :mrgreen:

povejte mi še nekaj, kaj pomeni na tv-ju tam kjer je priklop za anteno 75OHM?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

75 ohm pomeni, da se na ta vhod priključujejo antene, naprave in kabli impedance 75 ohmov. To kar je v zgornji košarici ustreza temu.
So razlike v sprejemu posameznih modelov anten. Sam pri vas ne vidim potrebe po njadražji. To kar sem predlagal najprej ali BLU 10 HD. Obe sta UHF anteni za kanale od 21-60 kanala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

pri izbiri antene je treba vedeti tudi na katerih kanalih oddajajo željeni programi in na kateri polarizaciji. Če imam prave podatke je "berluskoni" na 49 kanalu (698 MHz) za kar je zgoraj predlagana LAMBDA 9 s svojim visokim diagramom na 5 bandu zelo primerna. Po potrebi jo lahko montiramo tudi vertikalno
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a gost »

Zdravo,

včerajm sem nabavil nov tv in res ima boljši sprejem kot Panasonic plazma..dobim več nakalov :D vedanr želenega še vedno ne..sicer od "Berlusconija" dobim Rete4 HD..a ne Canale 5 in Italia 1..kot sem pogledal oddajajo na CH36, 37 in 49. Lokacija je okolica Kopra.
Kako se da preveriti kam usmeriti anteno?

http://www.mediaset.it/digitaleterrestr ... nali.shtml

drugo uprašanje pa je..a se da imeti 2 anteni?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko imate deset anten in več. Ni problem nikoli v številu ampak v združevanju
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nova DVB-T antena (komplet vse)

Odgovor Napisal/-a gost »

Kako se da preveriti kam usmeriti anteno?
Odgovori