UMTS antena za modem ZTE MF668

mobilna telefonija in prenos podatkov
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

UMTS antena za modem ZTE MF668

Odgovor Napisal/-a gost »

V kratkem se selim na novo lokacijo, kjer ni možnosti interneta, prisotno pa je umts omrežje. Kakšnih 50m stran od hiše s pomočjo USB UMTS modema uspem sprejemati najboljše omrežje in precej dobre prenose podatkov. Ker pa bi želel isto tudi v hiši razmišljam o nakupu wifi routerja, ki bi ga postavil na omenjeno lokacijo (50m od hiše), vanj vtaknil umts modem in potem pripeljal električno napeljavo do tja. Še rajši pa bi imel router v hiši ali v neposredni bližini (zunaj pod streho) ter potem še dodatno anteno za boljši signal. Zanima me ali bom kaj pridobil z anteno, ki jo ponujate za modem ZTE MF668? Problem je namreč v tem, da če postavim modem čisto pod streho, ko naj bi se videlo neposredno v dolino, lahko delam samo na edge omrežju, ko pa se dovolj oddaljim od hiše (teren se vzpenja), potem mi preklopi na umts, je pa to precej omejeno območje, kjer je to omrežje na voljo (preko ZTE MF668 brez dodatne antene).
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Jaz sem pred kratkim kupil tale komplet na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/999 in izredno sem vesel, kako dela. Malo je nerodno okrog tistega malega konektorja, potem pa ko enkrat priključiš prav in kabelček fiksiraš, da se ne premika in izstika pa je vse v redu.
Odgovori