Kako urediti dober sprejem GSM/UMTS?

mobilna telefonija in prenos podatkov
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kako urediti dober sprejem GSM/UMTS?

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,
Zanima me kaj vse moram kupiti in montirati, da si zagotovim dober GSM in USTM signalv hiši. Sedaj imam v hiši samo občasno dovolj dober signal za GSM. Ko sem testiral brezžični internet nisem imel dovolj dobrega signala. Stacionarni telefonski priključek sem odpovedal. Pokrivanje s signalom UMTS je na moji lokaciji slabo.

Hvala za odgovor

Lep dan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Namen zunanje antene za sprejem GSM/UMTS/GPRS/3G/EDGE ...je v tem da prenesemo nek zadovoljiv signal , ki ga imamo zunaj objekta v notranje prostore (ponavadi streha ali stena) od sprejemne antene po koaksialnem kablu in priključnih vrvicah ali adapterjih na telefon ali modem. Torej antene ne delajo čudežev in če karikirano povem, ako signala na dimniku s telefonom ali prenosnikom ni, potem ga tudi v prostor ne morete transportirati. Najprej določite z "merilnimi napravami" telefon, prenosnik kje imate najboljši signal in tam postavite zunanjo anteno.

In kaj želite sploh uporabljati?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jerman
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2008, 10:53

Odgovor Napisal/-a jerman »

Tudi jaz se odločam za nakup antene in adapterja za ZTE modem.
Meni dela ves čas prenos v EDGE in nekaj tudi v HPSDA,hočem povedati,da mi veliko niha,če grem na streho vidim pretvornik, ki je odaljen cca 1,5 km.
Zanima me kaj moram vse kupiti,da izbolšam signal in,če tudi to isposojate,da vidim,če se mi izplača nakup.
Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Oddajna antena v vaši bližini ima UMTS , HSDPA?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jerman
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2008, 10:53

Odgovor Napisal/-a jerman »

Ima vendar enkrat mi dela samo EDGE včasih pa tudi UMTS in HPSDA.
Ne vem zakaj mi ne dela skoz HPSDA je to zaradi sprejema ali kaj.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Živim na lokaciji, kjer je dokaj slab sprejem GSM signalov. Na nekateih točkah je signal zadovoljiv, drugje pa ne, kar je zelo nadležno, saj je v času telefonskega ragovora potrebno biti točno na določenem mestu v hiši.

Zanima me na kakšen način lahko sam preverim ali bo nakup zunanje antene in antenskega adapterja pripomogel k boljšemu sprejemu.

Kaj priporočate.

Zahvaljujem se Vam za odgovor
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Enostavno. Z aparatom splezajte na streho ali kam drugam in preverite, če imate tam dovolj signala. Ta signal boste potem prenesli s pomočjo antene in kabla v notranje prostore.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

GSM UMTS v Umagu

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, kupil sem si usb modem za mobilni internet, ker pa bo na lokaciji kjer grem na morje, bližina umaga hrvaška, očitno samo edge signal, me zanima s katero anteno bi lahko pridobil tudi umts signal, ali pa vsaj izboljšal edge, je pa ta kraj ravno na meji na zemljevidu pokritosti tmobila umts signala. Zanima me kaj vse potrebujem, modem ima ta priključek za anteno (mali), ki je ponavadi na vseh telefonih in usb modemih.
Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Antena P-54je dovolj dobra za področeja kjer je signal zunaj objektov prisoten. Kakšen adpter potrebujete in katero inačico antene glede na konektor je potrebno izbrati pa morate sami ugotoviti.Vprašajte na center.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanima me kako ojačeati signal ,imam prenosnik ki ima že vgrajen modem od mobitela .kakšen komplet z anteno potrebujem ?Do sedaj imam EDGE ki pa ima 3 črtice v objektu .

Prosim za nasvet !
Odgovori