Natančeno nastavljanje satelitov

Podpora kupcem naprav za sprejem satelitskih signalov
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Natančno nastavljanje satelitov

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

K temu pisanju me je vzpodbudila debata na znanem slo sat forumu okrog ciljanja satelitov in ovijanja LNB s cunjami.
Že več kot leto dni pri nekaterih kompletih dodam navodilce v kratkih korakih glede montaže Astre in Hotbirda in ker kupci nimajo dragih merilnih inštrumentov, jim svetujem da medtem ko lovijo optimalen signal s Hotbirda , da pokrivajo zahodni LNB ter s tem nedvomno izključijo možnost , da niso na pravem LNB.
Dušenje s cunjo je realna zadeva in priznam tudi sam sem jo že uporabil v smislu simuliranja kritičnih vremenskih pogojev, sploh ko ni bilo atenuatorja (prehodni je kar priročen glej KLIK KLIK) pri roki ali pa primernega merilca. Dogaja se da pri nekateri merilcih , primer DIGISAT PRO kljub vklopu atenutorja v njem še vedno merilec kaže HI se pravi maksimum.Tudi naklonska sprememba LNB pomaga da se nivo spusti na številčno odčitavanje vrednosti. Za manjšanje pomaga tudi nadevanje neke prehodne ovire preko LNB, in ne vidim razloga zakaj ne bi to bilanavlažena cunja, navsezadnje ljudje nadevajo na LNB svašta pa jim slika še vedno prihaja.. Zadnjič mi je neka gospa komentirala svojo satelitsko "Mojster vi kar pridite pogledat, naša antena je kot nova, saj smo glavo zavili v plavalno kapo"
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
B99
Prispevkov: 33
Pridružen: 22 Jul 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a B99 »

Matjaž jaz bi pa rad vprašal kako mora biti obrnjen gumb na Satfinderju,
da kaže optimalno nastavitev.A mora biti gumb obrnjen na 0 in kazalec
na 10 ali mora biti gumb na -6 in kazalec na deset.Pa še to a morata
pri optimalni nastavitvi goreti obe led lučki zelena in rdeča.
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lučke niso za merjenje temveč samo kažejo da se pod zeleno meri visoki band in da sprejemnik pošilja 22 khz ukaz, rdeča pa da gree za običajno funkcioniranje sprejemnika brez vklopa stikal in da preklaplja med H/V s tokom 13/18 V.

Mislim da vam ne bo uspelo meriti signal preko monobloka. Namestite na krožnik enojni LNB in pričnite z meritvami.Gumb dajte nekam na 2 in ko se kazalec zabije do konca gumb počasi odvijajte nazaj proti 0 in še nižje.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
B99
Prispevkov: 33
Pridružen: 22 Jul 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a B99 »

Ja mislim,da imate prav glede monobloka, zato bom naredil tako kot ste mi rekli.In sicer bom dal gor enojni LNB in ga spravil v piko,če bo sreča
mila.Drugače pa bom stopil do serviserja, ki je prišel z dopusta.Še
enkrat hvala za vse in mislim,da je tako dobrih in poštenih ljudi kot ste Vi,
na temu svetu premalo.
P.S.Upam,da Vam nisem nakopal preveč sitnosti. :wink:
Odgovori