Montaža motorja

Podpora kupcem naprav za sprejem satelitskih signalov
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Montaža motorja

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pozdravljeni,
satelitsko anteno imam nameščeno na strehi, sedaj pa imam nekaj težav z samo nastavitvijo. Prvič nastavljam satelitsko. Na internetu sem našel za svojo lokacijo zemljepisno lego Latitude 45.95 (45°57') in Longitude 15.19 (15°11'). Sedaj pa ne vem na koliko stopinj moram nastavit elevacijski kot na motorju in deklinacijski kot na krožniku? Steber na katerem je motor je v navpični legi.
Potem ko bom imel pa to nastavljeno moram pa krožnik skupaj z motorjem obrniti na jug in zategniti vijake?
Sem bil na vašem forumu, pa nimam dostop do teme o motorjih in nastavitvah, če mi lahko omogočite dostop. Opremo imam tako kot piše spodaj, sprejemnik imam pa Edision 2600 CI.

Lp, Boštjan
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Poglejte tabelo v originalnih navodilih, kjer je za vašo lego jasno napisano, da je pri latitudi kraja 45 stopinj elevacija na motorju 45, na anteni pa kot 23,2 .
Površno ste verjetno prebrali priložena navodila. viewtopic.php?t=219 Vse stvari zložite pravilno že na mizi (tudi motor zavrtite na pozicijo satelita, ki ga boste iskal,i kar na tleh) in potem vse skupaj samo postavite na konzolo ali drog in naciljate samo eno lego naprimer Astro.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori