Nosilec za 4 LNB

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lnb niso v redu. Potrebujete ALPS enojne. Zakaj naročate delilnik? Lnb nastavimo samo kadar gre za celotne komplete, ki jih imamo v trgovini ( http://antene-zupancic.si )
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Odgovor Napisal/-a billy »

se pravi da potrebujem LNB enojni ALPS BSTE8-851A.

Za 2 sprejemnika bi verjetno potreboval 2 stikala in 4 dvojne ALPS.

Vseeno me pa zanima, če bi z delilnikom delovalo. Zelo redko bom uporabljal oba hkrati in me ne bi motilo, če bi mi v tem primeru en sprejemnik preklopil na drug satelit, le da se ne bi kaj pokvarilo, če se to zgodi.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko uporabljate tudi oba hkrati, vendar gledate samo programe na isti polarizaciji. Nosilci niso originalni za vašo anteno in bo potrebno na antenski roki izvrtati kakšno luknjico
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Odgovor Napisal/-a billy »

Nekaj vprašanj bi imel glede nosilca.
Sedaj roko antene predstavlja leseno kladivo. Zanima me kje na roki naj bo nosilec (čisto na koncu oz. a mora biti tako da so LNB-ji usmerjeni proti sredini antene?)
Zanima me pa še kaj pomenijo stopinje, ki so narisane na LNB-ju (-40 do 40). A ne že s tem ko pomakneš LNB po nosilcu nastaviš stopinje vzhodno oz. zahodno.
Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nosilec naj bo na roki tako da bo srednji LNB na istem mestu kot da nosilca ne bi bilo , se pravi v originalni enojni objemki antene. Največkrat je to do konca, tako nekako kot na vašem štilu. Tiste stopinje pri vas ne igrajo bistvene vloge.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Odgovor Napisal/-a billy »

še en problem nagib vmesnega dela med roko in nosilcem ni enak kot pri prejšnjem (sedaj so LNB-ji obrnjeni za cca 10 stopinj bolj navzgor). To verjetno ni OK? Bom poskusil uporabiti vmesni del iz obstoječega nosilca ali pa naredil nov vmesni del.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nisem še zasledil offset antene v Sloveniji na katero se ne bi dalo namestiti tega nosilca. Ne vem kaj mislite s temi 10 stopinjami. Kamor koli smo ga dajali je bilo vse okej , samo kakšno luknjico je bilo potrebno zvrtati.

Evo spodaj sličico kako to običajno zgleda.Nič ni preveč nagnjeno nazaj

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Odgovor Napisal/-a billy »

To je pogled od strani na anteno - na zgornji sliki je trenuten nagib - na spodnji pa če dam ta novi nosilec.
Slika

ta vijoličen vmesni del ima drugačen nagib in potem so tudi lnb-ji drugače nagnjeni.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nagib na nosilcu je pravi, če ste pa pazljivo pogledali pridejo LNB tudi malo nižje kot so bili na originalnem nosilcu.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
elvisc
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Nov 2007, 23:15

Odgovor Napisal/-a elvisc »

Pozdravljeni,

Sedaj imam nastavljeno anteno na Hotbird 13° in Astra 19°.
Antena je neka "no name" 100cm.
Želel bi, da se vidi 13°, 16º, 19,2°, 28,2°.
Je to možno s to anteno ali jo moram zamenjat?
Kam bi bilo najboljše usmerit, za videt vse štiri?
elvisc
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Nov 2007, 23:15

Odgovor Napisal/-a elvisc »

Na kateri satelit je potrebno usmerit satelitski krožnik (100cm) za lovit štiri satelite 13°, 16º, 19,2°, 28,2°?
Pri vam sem kupil nosilec za 4 lnb 3° gibertini, zanima me na kakšni razdalji pridejo LNB-ji za lovit zgornje satelite?

Na enem forumu sem videl, da za 110cm satelitski krožnik pride usmerjeno na 13°, razdalja med LNB-ji na nosilcu je 4,5cm, LNB za 28,2° pa je oddaljen 24cm in dvignjen za 2cm. Bo to držalo tudi za 100cm?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sredino antene usmerite proti navideznemu satelitu , ki naj bi bil na orbiti na tolikih stopinjah kot je vaša geografska dolžina kraja, naprimer Novo mesto 15,10.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori