Namestitev Satelitske antene in LNB-jev za sprejem 4-ih SAT

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
elvisc
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Nov 2007, 23:15

Namestitev Satelitske antene in LNB-jev za sprejem 4-ih SAT

Odgovor Napisal/-a elvisc »

Pozdravljeni!

V kolikor je mogoče, bi prosil za pomoč, nasvet, ponudbo,...

Potrebujem pomoč za postavitev, nastavitev in nabavo potrebne opreme za sprejem naslednjih satelitov:
- 13° Hotbird,
- 15,8° Eutelsat/Eurobird,
- 19,2° Astra,
- 28,2° Eurobird/Astra.

Trenutno imam na strehi starejšo satelitsko anteno 100cm x 90cm neznanega proizvajalca in tri LNB-je (nosilec za štiri LNB-je) Inverto Silver Tech Universal Quattro 40mm LNB Low noise figure 0,2dB HDTV DVB-S2 compliant IDL-401QTL+ ter z dvema sprejemam satelita 13° Hotbird in 19,2° Astra, tretji pa ne lovi nič, ker verjetno ni usmerjen na noben satelit. Vse tri LNB-je imam povezane na Multiswitch VIALUNA SMS 1708, nanj pa 6 sprejemnikov (3 stanovanja, v vsakem 2 sprejemnika).
Trenutno na vseh šestih sprejemnikih oba satelita delujeta vredu (Hotbird in Astra), razen ob kakšnem večjem nalivu, ko signal kar zmanjka za par minut.

Jaz bi želel sprejemat zgoraj omenjene štiri satelite.
Kaj mi svetujete?
Lahko uporabim obstoječe LNB-je in dokupim še enega ali bi moral zamenjat LNB-je, ker verjetno se jih ne bo dalo dat skupaj za lovit satelite na razdalji 3°?
Katere LNB-je mi svetujete nabavit? Malo sem gledal Alps Universal Quattro LNB in Inverto Black MultiConnect Quattro LNB ali je kakšen drugi bolj primeren?
Ali bi moral zamenjat tudi satelitsko anteno (krožnik) ali je obstoječi vredu (velikost, starost,...)?
Obstaja kakšna standardna razdalja (vsaj približna) za LNB-je na nosilcu ali je potrebno vsakega posebej zmerit in nastavit?
Od kolega si lahko sposodim merilec signala DigisatPro Accu, bo zadostoval za nastavitev LNB-jev ali potrebujem kakšen drug merilec?
Kako povezat merilec, na LNB ali na multiswitch ali na sprejemnik?
Potrebujem še kakšno dodatno opremo?
...
Dodatno bi na multiswitch povezal tudi DVB-T.

Za vsako pomoč, nasvet, ponudbo,... se vam v naprej zahvaljujem.
Verjetno bodo nasveti prišli prav tudi drugim uporabnikom foruma.

Lep pozdrav,
Elvis
Odgovori