Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
Gost ? na email

Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Odgovor Napisal/-a Gost ? na email »

pozdravljeni
sem prevoznik in se zanimam za nakup satelitske antena za na kamion
imam prenosni racunalnik in TV kartico rabil pa bi se anteno
prosil bi vas za pomoc
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Obstajajo "potovalne"satelitske v obliki kovčkov vendar pa za vas to verjetno ni zanimivo ker s premerom priložene antene ni možno normalno spremljati SLO programov.
Predlagam , 60 ali 80 cm anteno ki jo boste enostavno ob postankih seveda natikali na nosilec (cev) ki ga boste sami montirali na kabino ali pa si omislili poseben trinožen nosilec za na tla kar pa ni varno ,sploh če potujete po krajih s cirilico.
Sliko lahko obdela poseben sprejemnik na enosmerni tok in ga pošilja kot UHF ali composite na vašo kartico na prenosniku.Torej rabite samo parabolo od 60 cm dalje, LNB in sprejemnik in nekaj kabla in povezovalnih vrvic.
Ker pa že imate prenosnik , bi verjetno prostorsko lepše rešili z USB DVB satelitsko napravo , pri kateri potrebuje poleg nje samo še parabolo z LNB.
Vse lahko kupite pri meni.

Tole spodaj je slika in cena ne velja , je pa tu nekje.
Slika
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 11 Mar 2006, 20:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kovčekijada

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Prej omenjeni "satelitski kovček" izgleda nekako takole (malo večja škatla kot so torbe za prenosnike)
Slika

Ko ga odpreš zagledaš 40 cm parabolo in nekaj vijakov ter objemk.Krožnik se da namestiti na posebno vakumsko pričvrstilo ali pa se navijači na kakšen drogec ali pa fiksira na zid. Vse to je priloženo.

Slika

Ko ga enkrat sestaviš mislim , da ga samo prvič nazaj zložiš. Potem ugotoviš da se ti to ne da , predvsem se ti ne da iskati matic po kabini in carini in vse skupaj nekam sestavljeno vržeš, ki pa navsezadnje niti ni tako veliko saj ga je na haubi Berlinga videti toliko

Slika

Praktično se ga vakumsko pripopa kamrkoli želiš , tudi na šipedah ,streho ...

Slika

in če te zebe ali se bojiš gusarjev, zapreš okno popolnoma, koaksialni kabel pa pripelješ v kabino s pomočjo adapterja "okenski prehod", ki pa ni priložen.

Slika

Žal je za večino evrope premer za SLO 1 vprašljiv , celo neprimeren ob kislem vremenu, za tiste, predvsem Astrine nemške programe pa zadošča

V naslednjih dneh poročam o programih , ki gredo s to velikostjo.

Pa še to. Zadnjič omenjena USB naprava solidno dela na mojem prenosniku, moteče je le ventiliranje , ki pa je lahko različno od modela prenosnika. Ta naprava , ki naj bi bila poleg ostalih funkcij prvenstveno satelitski sprejemnik se priključi na koaksialni kabel proti anteni in preko USB proti računalniku, za katerega pa ne potrebujete nikakršne dodatne TV kartice.
Slika je v redu , radijske postaje delajo tudi v redu. Slaba novica za nekatere je morda ta da je ta naprava priključena na poseben priloženi adapter , ki se ga vklJuči v izmenični 220 V, kar pa pri kamionih in avtodomih ni neki problem saj jih je že večina opremljena z omrežnimi pretvorniki. Torej napajanje LNB ni možno samo preko USB nazaj proti konverterju in same računalniške baterije ne zadoščajo.
Kdorkoli se bo kadarkoli odločil za nakup te napravice priporočam, da inštaliranje prepusti nekomu , ki že ima soliden izvor to je satelitsko anteno in da z njo naloži vse kar pač gre in da se ne obremenjuje s tem početjem na kakšni 40 ali 60 cm anteni . Jaz sem to opravil na metrski anteni . Nalaganje je hitro, naložili pa so se vsi aktivni transponderji ne da bi bilo potrebno vnašati kakršnekoli parametre.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Satelitski kamp komplet SL65/12

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

gost v spletni trgovini, sprašuje o: Satelitski kamp komplet SL65/12 - KS 076.

Zanimam se za satelitski komplet SL65/12.Zadevo rabim za avtodom in me zanima koliko programov lahko spremljam od tega koliko slovenskih ter kje v evropi ter daljnem jugu lahko spremljam programe ter na katerem satelitu.
Pa še to:Kolikšna je zahtevnost nastavitve na različnih lokacijah?

Hvala za odgovor!

Artikel je na tej povezavi:

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/485

Lep pozdrav,
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

No letošnji komplet je popolnejši , ima tudi sprejemnik in vse priključke za 220in 12 V. Kako je z našimi programi ? In kako sploh ta antena lovi? Lovi navsezadneje si lahko preberete kako jaz s takšno velikostjo lovim marsikaj na nebesnem svodu viewtopic.php?t=182. Kako boste uspešni vi in koliko na jug tudi to je zelo relativno. Za kakšne TV 3 in MTV Adrie imajo nekateri probleme z 1 m anteno. Tudi čitalca kartic ni v tem sprejemniku , takoda nimate kam porinit dekodirne kartice RTV SLO, ki je občasno tudi kodirana. Ali za vas komplet na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/476 ne pride v poštev? Predrag? Potem kupit manjšo z manj učinka. S tem sestavom ki je z anteno PENTA, ki je sicer manjša antena 60 cm ampak zaradi oblike ne zaostaja za običajnimi 80 kar se lovljenja tiče.S to je večja verjetnost da boste lovili signale TV in radijske (val 202in ostale naše).S zadnjim sestavom z monoblokom tristopinjskim brez premikanja dve legi od tega SLO in pa PIKA
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tole zadnjo 60 cm PENTO sem danes v konfiguraciji fiksna antena za dva satelita 13 in 16 vzhodno sam postavil. Niti 5 minut posla in zelo zadovoljivi rezultat Spodej sličice pri PC , do katerega je kar nekajkrat kabel prekinjen bodisi zaradi vtičnic , spojk , delilnikov pa še vedno oba enakovredno nad 80 % pri anteni pa na tem merilcu oba krepko čez 90% in kar je zame najlepše, nikakršne korekcije na račun enega satelita ne sme biti. Se pravi če imamo 19 optimalno je tudi 16 v piko , vsak premik ruši oba, kar pa morda za nekatere na kampiranju ne bo razveselilo ker pomeni to d aje zelo natančna antena, se pravi bo treba zadet. Da pa pri 35 cm anteni o tem sploh ne razpravljamo.




..in pa še odlomek iz mojega mobilnega improviziranega labaratorija s katerim iščem vsepovsod samo jug in senco :wink: Na soncu ne vidiš na inštrumente :cry:

Namenoma sem dal manjše kladivo na parabolo da si predstavljate kako velika je ta pločevina.
Za iznajdljive lahko predlagam zanimivo , sicer home made izdelek, vendar stoprocentno najbolj zanesljivo mobilno stojalo. Gre za manjšo avtomobisko gumo, ki jo zabetoniramo s cevjo tako da pred betoniranjem dno znotraj gume pokrijemo z dvema centimetroma stririropora, tako bo stojalo vedno prilegalo tlom , tudi neravnim, saj bo le-to se uleglo vedno samo na gumo. In na takšnem stojalu anteno zelo stabilno stoji tudi ob vetru in neravnih tleh. Premikanje tega stvora je poplnoma enostavno in lahko ker ga kotalimo , lahko ga puščamo zunaj ker ne bo noben ukradel to čudo tehnike. V kolikor koga moti izgled in bi rad skril gumo, naredi pri mizarju leseni ostrokotni kvader brez dna dimenzij kot je guma in na zgornji ploskvi na presečišču diagonal zvrta luknjo enako cevi in enostavno vse skupaj samo povezne, natakne skozi cev na gumo. Še bolj iznajdljivi lahko zabetonirajo v beton samo debelejšo cev v katero potem primerno drugo cev samo natikajo in zavijačijo. Kdor ima kje kakšen vikend kjer čez zimo anteno pospravlja se mi zdi to še najbolj muhte.
Vzemite tole okrog gume resno ker je dobesedno od vseh premičnih stojal za terse najbolj stabilna in primerna pa še problem ni to v istri in južneje naredit. Gum in peska je kot morja vsepovsod. Res pa ni najbolj lično tole.

Tale tu na sliki drži poplnoma na miru kadar vijačim toroidalno anteno, le distančnik za 60 mm nataknem nanj.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ničkolikokrat me kdo pokliče in sprašuje kakšno anteno, katero velikost parabole. In dostikrat za primerjavo povem, da vsi avtodomi na kolesarski dirki po franciji imajo bistveno večje antene, kot jih spraševalci na vsak način želijo kupit (MAX. 35-40 cm) . Kar poglejte v teh dneh dirko na TV, od 60 cm dalje imajo baski pa francozi antene.Tudi metrsko sem že videl. Vsi imajo pred očmi samo nemške turiste v istri z majcenimi analognimi sistemi. .. Treba je tudi vedeti da je analogna slika lahko slaba s pikicami pri digitalni je ali pa je ni.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanima me sat antena za avtodom.Želel bi slovenske in tudi tuje programe.Ali je možno dobiti spisek programov za anteno, ki mi jo boste priporočili.
Hvala in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Posebnih za avtodom satelitskih anten ne držimo. Vsakomur pač ponudimo isto kot za hišne sisteme (Antena PENTA 85 in pribor). Nekateri nosilce izdelajo sami nekateri pri nas kupijo posebna antenska stojala.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Satelitska za kamion

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,sem voznik tovornega vozila.Imam lcd(TV)ze v kamionu original vendar me zanima,kaj bi potreboval,da bi gledal nase Slo ali pa kateri drugi kanal,ne samo tiste v kateri drzavi sm,pa ce kerga najde sploh.
Ali obstaja kaksna satelitska antena cim manjse dimenzije,k tiste velke kroznike mi ni za po kabini prestavljat,vozim pa Jug Italije(calabrija,sicilija)
Kaj bi mi priporocali in pa cena?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Če želite spremljati naš slovenski satelit potem pride v poštev satelitska antena premera 80 cm ali več. Že z 80 cm boste imeli težave. Če želite kaj več od vsebine kot samo RTV SLO potem si omislite Total TV za kampanjsko naročilo ali redno mesečno naročnino
80 cm antena Gibertini ki smo jo predlagali kot najmanjšo možno varianto se da delno razstavljati (roko po uporabi potegnete iz ozadja) .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Odgovor Napisal/-a gost »

Na avtodomu imam satelitsko anteno,ki sama išče programe.
Na TV se prikazejo sateliti ASTRA1,2,3,4 pa še eden.Na kateri satelit se naj povežem, da bom lahko gledal kanale ?

KATERI SO PLAČLJIVI,(KAKO SE DEKODIRAJO)KATERI SO NEPLAČLJIVI?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Satelitska antena za avtodom, kamion, vikend, prikolico

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Preberite si prejšnje prispevke
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori