Nedelovanje Skystar 2 kartice z Nforce4 ploščeami

Vse o gledanju satelitske televizije preko PC
Odgovori
Secularist
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Feb 2007, 23:58

Nedelovanje Skystar 2 kartice z Nforce4 ploščami

Odgovor Napisal/-a Secularist »

Rad bi opozoril da nekatere plošče s chipsetom Nforce4 ne delujejo oz lahko pride tudi do poškodbe matične plošče pri uporabi Skystar2 kartice.
V mojem primeru mi nova kartica ne deluje na matični plošči Asus A8N-E zaradi verjetne premajhne napetosti PCI vodila.

To me je zelo presenetilo, ker uporabljam starejši model Skystar 2 že par leta, ter trenutno brezhibno deluje v DFI plošči prav tako z Nforce4 chipsetom.

V navodilih je nekompatiblnost z Nforce4 ploščami omenjena, sama firma Technisat problema zgleda ne more rešiti, Asus pa priznava, da PCI reže ne dovajajo dovolj voltov in odsvetuje uporabo bilo katerih DVB-S kartic na imenovanem chipsetu.

Po branju forumov, niso prizadete vse Ausove NF4 plošče, obstajajo tudi nekatere rešitev z zunanjim napajanjem LNB.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Koristna informacija.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tkma
Prispevkov: 19
Pridružen: 29 Nov 2005, 11:08

Odgovor Napisal/-a tkma »

...bi potem koristilo če bi imel twin lnb pa sprejemnik :?:
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na kakšen način, da bi imel navadno TV kartico (tuner) ? Itak če bi bil na drugi izhod twina priključen sprejemnik na drugega pa kartica DVB je ista figa kot če gre za single. Ali ste kaj drugega mislili?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tkma
Prispevkov: 19
Pridružen: 29 Nov 2005, 11:08

Odgovor Napisal/-a tkma »

Na eni strani ss2, na drugi pa sat sprejemnik povezana na eni anteni z twin lnb jem, če bi imel sprejemnik vklopljen(zaradi napetosti) a verjetno to ne bi pomagalo saj delujeta vsak izhod iz lnbja posebej, bi se pa dalo ja če bi imel enojni lnb -sprejemnik-TV tuner na pcju, pa ne rabiš ss2 :idea:


sem mal prehitro razmišljal
LP
Odgovori