Kabelska že na 5 TV, kako še na dodatnih 7 TV?

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kabelska že na 5 TV, kako še na dodatnih 7 TV?

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, imam doma digitalno kabelsko. Priključenih imam trenutno 2 analogni televiliji in 3 digitalne. Stvar še za enkrat deluje , se pa občasno pojavljajo problemi pri eni izmed digitalnih televizij.

Renoviram pa mansardo iz želim potegniti inštalacijo za dodatnih 7 digitalnih televizij. Zanima me kaj mi priporočeate (kateri hišni ojačevalec, kakšen/e delilnik/e). Na vaši strani sem gledal Hišni ojačevalnik TELEVES 5531. Je to dobra izbira? Ali je dovolj kakšen izmed cenejših?

Aja naj omenim, da sedaj imam priklopljene televizije preko vašega 8-vejnega odcepnika 4308FN-18.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vsekakor bo potrebno ojačanje zaradi slabljenja v vodih.
Pravilno oziroma najlepše bi zadevo rešili tako da bi se vse delitve izvedle na enem mestu. Ali je to pri vas izvedljivo? Lahko tukaj objavite kakšno risbo sheme, kako je to pri vas urejeno oz. kako načrtujete nadaljevati? Tudi 5531 je primeren, vendar pazite na morebitni internetni povratni pas, če je ta za vas aktualen. Seveda je lahko tudi kateri izmed cenejših , recimo ta alita inostali
Kakšne koaksialne kable imate, kakšne konektorje, katere vtičnice?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
dbalaz01
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Sep 2012, 14:12

Odgovor Napisal/-a dbalaz01 »

sedaj imam priklopljeno iz 8 vejnega odcepnika 4308FB-18 direktno do posamezne TV.

od cepnik je montiran na podstrešju oziroma bo po novem v mansardi. Ja, je možna delitev na enem mestu.

Predvidevam namestiti hišni ojačevalec in še eden dodatni 8 vejni odcepnik in katerega bi do posameznih TV- jev speljal kable oziroma do vtičenic (Tem čeatež - modularni sistem).

Glede interneta, je tudi ta možnost pri kabelskem operaterju, vendar je za enkrat ne koristim.
če pa ni velike cenovne razlike med ojačevalci (za internet) bi pa vsekakor vzel takega, ki bi ustrezal tudi za morebitni internet.

Naj omenim še to da so vsi priključeni televizorji v pritličeju, dodatni pa bodo v mansardi.

Tako, da sem si stvar zamislil nekako tako.

---------------8 vejni odcepnik - za pritličeje--------------- 5 Televizorjev
|
Hišni ojačevalec
|
---------------8 vejni odcepnik - za mansardo------------ 7 TV vtičenic

Kaj je bolje uporabiti 8 vejni odcepnik ali delilnik?

LP Denis
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vaša košarica bi lahko izgledala takole:

1 x Hišni ojačevalnik Maximum HA024R65
1 x 4-vejni delilnik COMEGA BSE-04

4 vejni delilnik priključite na prehodni izhod na odcepniku. Na delilnik nato priključite oddaljenejše oziroma pomembnejše TV.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
dbalaz01
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Sep 2012, 14:12

Odgovor Napisal/-a dbalaz01 »

hvala za odgovor in nasvet. Sem pa že naročil predlagano
Odgovori