Razdelilec za kabelsko TV na 4ih sprejemnikih

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
vulbabau
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Apr 2011, 12:45

Razdelilec za kabelsko TV na 4ih sprejemnikih

Odgovor Napisal/-a vulbabau »

Živjo. Imam eno vprašanje. Sicer sem totalen laik kar se tega tiče, tako da si mogoče tudi kaj narobe razlagam...

V hiši imamo 3 TV-je, priključene na kabelsko (analogno). Zdaj bi rad priključil še četrtega. Splezal sem na podstrešje, kjer sem našel nek razdelilec (firma Tratec), kjer je en vhod (predvidevam da iz omarice za kabelsko) in trije izhodi (na vsakem piše 6,2 dB). Zanima me, kakšen razdelilec naj kupim, da bom lahko priključil še eno dodatno TV, seveda s čim manjšo možno izgubo kvalitete signala.

Mogoče kaj takega, kaj je pravzaprav razlika med delilnikom in odcepnikom?

https://www.antene-zupancic.si/katv-del ... odcepniki/

Obstajali naj bi tudi "nesimetrični delilniki na 2, kjer je en izhod -6, drugi pa -2dB (Elradov 6dB odcepnik) in če na slednjega daš 3 vejnega dobiš eno vejo z -6dB in 3 z -8. Obstaja še več variant, odvisno pač od dolžine kablov in občutljivosti tunerja v posameznem TV, ter seveda željeni rezervi." (odgovor z drugega foruma). Kaj menite o tej možnosti?

Na podstrešje pa ni speljana elektrika, tako da kakšen ojačevalec signala verjetno ne pride v poštev...

Najlepša hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na vejo, ki je najkrajša dodajte dvovejni delilnik
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
vulbabau
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Apr 2011, 12:45

Odgovor Napisal/-a vulbabau »

Kaj pomeni "najkrajša veja" - tista, na katero je vezan najkrajši kabel? Govorite o dvovejnem nesimetrcnem delilniku, ki sem ga omenil zgoraj ali povsem navadnim? Je to najboljša varianta kar se tiče izgub signala? Boljše dvovejni delilnik na obstoječega 3-vejnega, kot pa nov, 4-vejni delilnik?

Pa še to. Kakšne izkušnje, je možno, da ti kabelski operater ojača signal v omarici (proti plačilu ali brez), ker baje vsaka hiša dobi signal, optimalen za 2 TV-ja?

Najlepša hvala.

Lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dobri kabli (bakreni nad 70 centov na meter) odlični konektorski spoji in ojačevalnik čimbiližje izvoru in zadeva mora delovati.V kolikor je seveda s kabelsko vse v redu že ob prihodu v vaš objekt
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
vulbabau
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Apr 2011, 12:45

Re: Razdelilec za kabelsko TV na 4ih sprejemnikih

Odgovor Napisal/-a vulbabau »

vulbabau napisal/-a:Živjo. Imam eno vprašanje. Sicer sem totalen laik kar se tega tiče, tako da si mogoče tudi kaj narobe razlagam...

V hiši imamo 3 TV-je, priključene na kabelsko (analogno). Zdaj bi rad priključil še četrtega. Splezal sem na podstrešje, kjer sem našel nek razdelilec (firma Tratec), kjer je en vhod (predvidevam da iz omarice za kabelsko) in trije izhodi (na vsakem piše 6,2 dB). Zanima me, kakšen razdelilec naj kupim, da bom lahko priključil še eno dodatno TV, seveda s čim manjšo možno izgubo kvalitete signala.

Mogoče kaj takega, kaj je pravzaprav razlika med delilnikom in odcepnikom?

https://www.antene-zupancic.si/katv-del ... odcepniki/

Obstajali naj bi tudi "nesimetrični delilniki na 2, kjer je en izhod -6, drugi pa -2dB (Elradov 6dB odcepnik) in če na slednjega daš 3 vejnega dobiš eno vejo z -6dB in 3 z -8. Obstaja še več variant, odvisno pač od dolžine kablov in občutljivosti tunerja v posameznem TV, ter seveda željeni rezervi." (odgovor z drugega foruma). Kaj menite o tej možnosti?

Na podstrešje pa ni speljana elektrika, tako da kakšen ojačevalec signala verjetno ne pride v poštev...

Najlepša hvala.
Kaj pa brez ojačevalnika, samo z novim delilnikom?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Poskusite.
ANTENE napisal/-a:Dobri kabli (bakreni nad 70 centov na meter) odlični konektorski spoji in v kolikor je seveda s kabelsko vse v redu že ob prihodu v vaš objekt
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 21 Apr 2011, 10:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
bluespeed
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Jul 2011, 08:46

Odgovor Napisal/-a bluespeed »

Zdravo!

Tu sem novi, me pa sicer zanima podoben problem.
V hišo imam dovod od kabelskega ponudnika.
Izvedel bi rad instalacijo (zvezda) za TV v 4 prostore.
Zanima me, kateri delilnik oz. če je potrebno tudi ojačevalec bi moral nabaviti, da bo stvar delovala tako kot more.

Hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
bluespeed
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Jul 2011, 08:46

Odgovor Napisal/-a bluespeed »

Vezava torej:
na dovodu kabelske ojačevalec in nato delilnik za 4 veje?
Ojačevalec je verjetno kar priporočeljiv?
Kaj pomeni signal v redu?
Kaj pa je z konektorji?

TEst...
bluespeed
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Jul 2011, 08:46

Odgovor Napisal/-a bluespeed »

Juhu....
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Je ta vrisk namenjen uspešni montaži ali čemu drugemu?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
bluespeed
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Jul 2011, 08:46

Odgovor Napisal/-a bluespeed »

NE......sem zastavil vprašanje en post prej in nisem dobil odgovora.... :cry:
Bunkec
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Okt 2005, 11:03
Kraj: Velenje

Priklop treh TV na kabelsko digitalno TV

Odgovor Napisal/-a Bunkec »

Doma imam tri televizorje in tri digitalne sprejemnike za TV. Poleg vsakega TV imam digitalni sprejemnik cisco z3375. Vir signala pa je en in sicer iz TV vtičnice. Pojavlja se mi, da na enem TV (in začuda na najbolj oddaljenem-klasični TV) delajo vsi programi, na drugih dveh (eden LED eden pa LED-LCD EDGE Z AMBILIGHT) pa nekaj novejših-pozneje dodanih programov ne dela (javlja da ni signala) vsi osatali pa delajo. Zanima me ali je težava v kablih ali v delilniku. Imam dva navadna delilnika na eni vtičenici. Sedaj me pa zanima kakšen bi bil najbolj primeren delilnik ali ojačevalec, ki bi ga priklopil v TV vtičenico za 4 televizorje (ena v rezervi-predvidevam da jo bom še kdaj potreboval), ali pa je kakšna možnost da TV vtičenico odstranim in namestim gor direktno delilnik ali ojačevalec s tem da se mi signal ne poslabša lahko se kvečejemu izboljša?. Prosim, da mi povete kaj bi bilo najbolj primerno za kupiti, da to potem doma skombiniram.
Naslednje vprašanje sledi po vašem cenjenm dogovoru.
Bojan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kabli so zelo pomembni. Ne škodi če odstranite vtičnico, lahko pa tudi ostane, če je dovolj kvalitetna in primerna. Pribor lahko vidite v košarici na https://sites.google.com/site/antenezup ... prikljucke
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Bunkec
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Okt 2005, 11:03
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Bunkec »

Ali mi lahko še pošljete shemo priklopa (skico).
Odgovori