Ojačanje KA TV in delitev na več TV

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Ojačanje KA TV in delitev na več TV

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni . Na tabli s podobno tematiko sem našel kar nekaj odgovorov, ki so skoraj pravi za mojo rešitev. Obstoječa situacija:
- kabelski priklop na 3x delilnik (zvezan od operaterja EVJ)
- na dveh vjah priklopljen po 1 TV, na eni veji pa potem delilnik na dva TV-ja

Problem je v tem, da je občasno slabša slika, glede katere se že dopisujem z operaterjem. Res pa je, da ne vem, kakšen je pravzaprav signal, ki pride v hišo. Morda je problem samo v delitvi signala in bi potem rešil zadevo z ojačevalnikom http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/417, potem razdelil preko dvovejnega delilnika COMEGA BS 02 in na katerega potem na en izhod vezal LCD in na drugega dvovejni COMEGA BS 02, na katerega bi potem vezal 1 TV in naprej spet delilnik za 2 TV.

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Odstranite vse delilnike in priključite na sam kabelski dovod brez vsakih odcepov v hiši samo en TV. Kakšna je situacija sedaj?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Sem naredil, kot ste mi priporočili. Slika je še vedno imela motnje, zato sem že urgiral pri EVJ. Odgovorili so, da bodo preverili v razdelilni omarici in popravili.
Sedaj pa prosim za nasvet, če bo to res narejeno, kako bi dejansko sestavil ojačevalec in delilnike. Torej, namen imam imeti en Full FD LCD televizor in še dodatno dve veji za ostale TV-je na eni veji bi bil en TV, na drugi veji pa potem razdeljen signal na dva TV-ja, vendar je to možno samo direktno v sobi. Jaz sem si predstavljal tako, da bi na vhodu kabla od EVJ dal najprej ojačevalec, nato dvojni delilnik in njega še en dvojni delilnik. Tako bi napajal tri osnovne veje. V dovodu v eni etaži hiše pa bi bil potreben še en delilnik.

Prosim za nasvet, kateri ojačevalec in delilnike mi predlagate.

Hvala in lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Dodatni delilnik

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Hvala, za odgovor. To kar ste mi odgovorili sem imel v mislih že sam. Ne vem pa, kateri delilnik bi bil potem primeren za razvod na dva TV-ja, ki sta v dveh sobah in ne morem povleči kabla izpod strehe. Ta delilnik bi bil torej na eni spodnjih vej.

Predlagte verjetno:
1x Hišni ojačevalnik COMEGA DA-1PMR
2x Delilnik COMEGA BS 02

1x Delilnik, katerega mi prosim priporočite (za v sobi)

Skupaj so torej 4 TV-ji.

Hvala in LP, Rajko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ojačevalec sem predlagal drugi, tudi drugačne delilnike (v mojem prejšnjem odgovoru so povezave na te artikle v trgovini)

Vaša nova situacija je sledeča

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Hotel sem naročiti, pa je pri ojačevalniku oznaka, da ni na zalogi. Je to samo trenutno, ali ga ne boste imeli?
Rajko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Je na zalogi , napaka v evidencah
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Sem naročil. Sedaj počakam, da dobim in potem zvežem in probam.

Danes sem še malo "surfal" po temah v tej tabli in enemu od vpraševalcev ste napisali, da naj, citiram:

"Morda ne bi bilo sedaj slabo, ko to delate, kupiti še galvanski ločilnik in ga namestiti pred ojačevalec. Kot sem rekel škodit ne more, lahko pa zelo dobro popravi sliko zaradi vzrokov, ki smo jih že večkrat omenili na tej tabli."

No, vzrokov, ki ste jih omenili, pa ne najdem. Zaradi katerih vzrokov pride prav takle galvanski ločilnik? Morda bi ga potreboval tudi sam in bi ga potem dodal v naročilo, če se seveda še da.


Pa še tole: se pri vas da nabaviti DVB_C sprejemnik?

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

DVB-C tudi občasno prodam, nastavljenih v trgovini nimam, kakšnega ste si zamislili, takega najcenejšega ali malo boljšega.?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Ali so tovrstni problemi samo pri kombinaciji priklopov TV in PC ali tudi pri priklopih samo TV. Jaz namreč nimam nobenega PC-ja priklopljenega na kanelsko.

Je pa res, da se občasno pojavljajo na vseh TV-jih hkrat neke črtaste motnje, za katere ne vem izvora. Sicer še čakam odgovor od kabelskega operaterja, vendar to že kar nekaj časa.

Te motnje so se pojavljale tudi takrat, ko sem (po vašem priporočilu) priklopil samo en TV direktno na kabelsko brez delilnika. Ali imate mogoče kakšno idejo, kaj bi bil lahko vzrok?
Zadnjič spremenil barbra1, dne 05 Jul 2009, 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Sicer nameravam v kratkem nabaviti en velik LCD s DVB-C tunerjem, me pa zanima to zato, ker bi morda priklopil še kak TV na ta tuner. Ali sploh lahko gledam digitalni signal, ki bi ga sprejemal s tem tunerjem, tudi na navadnem CRT TV-ju? Na te stvari se pač ne spoznam.
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Vse naročeno prejel in zmontiral. Vmes je tudi kabelski operater odpravil motnje in popravil signal, tako da je sedaj slika dobra.

Seveda je na veji, ki gre direktno na TV iz prvega delilnika najboljša (je pa to tudi najboljši TV v hiši).

Sedaj samo še po LCD in upam, da bo vse OK.

Hvala za vse nasvete.

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako je s kabli? Ti so zelo pomembni oz. kako so s konektorji inštalirani. Kar dvomim da bi smela biti kakšna razlika na ostalih TV. Po razcepu imate po ojačanju kar 15 decibelov rezerve nad vhodnim nivojem in toliko ne bi smel pobrati kabel ali vtičnica. Imate vtičnico? Kaj piše na njej koliko slabljenja ima proti TV?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori